لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۱/۲۹

افزایش نرخ جهانی آلومینیوم

آهن گنجی - دیروز (سه شنبه 17 آپریل) قیمت هر تن آلومینیوم در بورس فلزات لندن تا نزدیکی 2400 دلار هم رسید. این رشد قیمت از سال 2011 تا امروز بی سابقه بوده است. و بنظر میرسد با توجه به تحریم امریکا علیه روسیه بازار این فلزات سبک همچنان روزهای پر نوسانی را تجربه کند.

بعد از اعلام تحریم از سوی امریکا در روز جمعه 6 آپریل (24 فروردین) بازار فلزات سبک نوسان زیادی داشته است. و نوسان بازار این فلزات تا 130 دلار در یک روز نیز به ثبت رسیده است.
تحریم‌ دومین شرکت بزرگ تولید کننده آلومینیوم جهان توسط آمریکا منجر شد تا بعد از 7 سال رکورد جدیدی برای این محصول ثبت شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از راشاتودی، بر اساس اطلاعات بورس لندن ، قیمت آلومینیوم به بیشترین میزان از سال 2011 تاکنون رسیده و عرضه جهانی این فلز باارزش به دلیل تحریم شرکت روسی روسال از سوی آمریکا در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.

دیروز قیمت فلز آلومینیوم 2 هزار و 377.5 دلار در هر تن رسید و رکورد بیشترین قیمت 7 سال گذشته را زد و تنها در هفته گذشته این فلز با ارزش 12 درصد رشد داشت.

در اوایل ماه آوریل واشنگتن در ادامه تحریم‌های ضد روسی ، شرکت‌ها و افراد جدیدی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد که از آن جمله بزرگترین شرکت تولید آلومینیوم روسیه یعنی روسال بود.این شرکت سال‌ها بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم جهان بود اما طی سال‌های اخیر با ورود چین به این بازار به دومین شرکت بزرگ جهان تبدیل شد.

به دنبال تحریم این شرکت روسی ارزش سهام روسال به کمترین میزان سقوط کرد و تحلیلگران نگران هستند که این شرکت تولید خود را کاهش دهد.

نیکلاس اسنودان تحلیلگر فلزات در دویچه بانک گفت: تصور می‌کنیم بازارهای اروپا و آمریکا مسیر تامین نیاز به دیگر کشورها را تغییر دهند. یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد این اقدام چالش جدی بر بازار خواهد داشت و تولید این شرکت‌ها کاهش خواهد یافت.

اتحادیه آلومینیوم روسیه نیز اعلام کرد تحریم‌ها علیه شرکت روسال بسیاری از کشورهای غربی را متضرر خواهد کرد. قیمت بالای آلومینیوم رشد اقتصادی را کاهش داده و رقابت‌پذیری محصولات صادراتی صنایع اروپا نظیر صنعت خودروسازی و مهندسی حمل و نقل را به شدت کاهش خواهد داد. در این میان آلمان بیشترین ضرر را خواهد کرد.

جان میر تحلیلگر SP Angel نیز معتقد است: تحریم ها منجر به خروج روسیه از سیستم اقتصادی غرب خواهد شد. و ارزش سهام بین المللی خود را از دست خواهد داد. در حالی که این وضع باعث افزایش ارزش سهام رقیبان این شرکت روسی خواهد شد."

حال باید دید کدام یک از تحلیل ها بوقوع می پیوندد.

 

 


نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت