لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۸/۰۳/۰۱

افزایش قیمت سنگ آهن با ثبت یک رکورد جدید

سنگ آهن متوسط و خلوص بالا روز سه شنبه به یک رکورد جدید در چند سال اخیر رسیدند. و سنگ آهن با خلوص پایین تر کمی عقب نشینی کرد.

موجودی سنگ آهن چین نیز به کمترین مقدار خود از 2017 تا کنون رسیده است که این عامل موجب رشد قیمت سنگ آهن و به تبع آن فولاد و محصولات فولادی شده است.

شاخص قیمت سنگ آهن 62 درصد با 0.6 درصد رشد به قیمت 102.3 دلار در هر تن رسیده است. که این قیمت سنگ آهن از می 2014 تاکنون بی سابقه بوده است.

قیمت سنگ آهن 65 درصد نیز با 0.9 درصد صعود به 116.70 دلار در هر تن رسیده است. که این نرخ سنگ آهن نیز بالاترین حد آن از ابتدای 2016 تاکنون بوده است.

آهن 62 درصد و 65 درصد در چهار دوره اخیر به ترتیب 8.4 و 6.7 درصد رشد قیمت داشته اند.

با این حال سنگ آهن های رده پایین تر با این روند صعودی همراه نبوده اند. به طوری که سنگ آهن 58 درصد با کاهشی 0.9 درصدی به قیمت 84.38 دلار در هر تن معامله شده است. البته این تغییر مسیر در قیمت ها مربوط به دوره اخیر هستند وگرنه هر سه رده سنگ آهن در طول هفته های گذشته بیش از 40 درصد افزایش قیمت داشته اند.

افزایش قیمت سنگ آهن حاصل فاکتورهای زیادی بوده است. از تعطیلی معادن برزیل تا طوفان بندر استرالیا در این روند دخیل بوده اند اما ظاهرا کاهش موجودی در انبارهای چین عامل اصلی این افزایش قیمت های اخیر بوده است.


سنگ آهن
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت