لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۸/۰۲/۰۴

ثبات بازار آهن در اردیبهشت 98

حمیدرضا رستگار ضمن اشاره به ظرفیت عظیم و توان صنعت فولاد برای تحول اقتصاد ایران، ثبات بازار آهن را در ماه اردیبهشت پیش بینی کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از خودکفایی و قطع واردات فولاد و آهن آلات خبر داد و گفت که این صنعت می تواند اقتصاد کشور را متحول کند.

رستگار در ادامه با اشاره به موانع سر راه تولیدکننده های خصوصی افزود: امروزه بخش خصوصی بدلیل برخوردار نبودن از امتیاز های ویژه توان رقابت در بازارهای جهانی را ندارد و تداوم این روند موجب حذف آنان خواهد شد.

یکی از مشکلات دیگر، تصمیمات خلق الساعه در حوزه اقتصاد است چراکه این موضوع تمام معادلات و برنامه ریزی های بنگاه های اقتصادی را دچار آشفتگی کرده و امکان پیش بینی منطقی را از آنها در مبادلات تجاری گرفته است. بطور مثال همکاران ما در حوزه فولاد، بار ها و بار ها بدلیل این نوسانات، متضرر شده اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با بیان اینکه دولت، تولیدکننده، توزیع کننده و صادرکننده باید نقش خود را بدرستی ایفا کنند گفت: مداخله در این حوزه ها، موجب هرج و مرج اقتصاد می شود که البته نقش نظارتی دولت، لازم و ضروری است.

رستگار با اشاره به اینکه باید اتاق فکری با حضور همه گروه های اقتصادی در همه بخش ها تشکیل شود تا به یک اتفاق نظری دست یابند اظهار کرد: پیش بینی ها از ثبات بازار آهن و فولاد، در اردیبهشت حکایت دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در پایان گفت: نکته حائز اهمیت این است که ما باید بدانیم سرنوشت همه گروه های اقتصادی (تولیدکننده، سرمایه گذاری، توزیع کننده) در گرو برنامه های مشترک بوده و هریک باید در اقتصاد، نقش خود را ایفا کنند تا موانع برطرف شود.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت