لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۸/۰۲/۰۳

سنگ آهن کردستان خام فروشی نمی شود

معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت سنگ آهن این استان خام فروخته نمی شود بلکه تبدیل به کنسانتره می شود.

مهدی مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در حال حاضر 2 میلیون و 100 هزار تن سنگ آهن خام و یک میلیون و 300 هزار تن کنسانتره در استان کردستان تولید می شود.
وی با اشاره به اینکه برای تولید هر تن کنسانتره 1.7 تا 1.8 تن سنگ آهن خام نیاز است، اضافه کرد: تولید 1.3 میلیون تن کنسانتره نیازمند بیش از 2 میلیون تن سنگ آهن خام است.
معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: بر این اساس به ضرس قاطع هم اکنون خام فروشی سنگ آهن خام در این استان وجود ندارد.
او با اشاره به اینکه سال 93 زنجیره تولید فولاد کردستان مصوب شد، گفت: در این راستا قرار است یک میلیون و 500 هزار تن ورق فولاد گرم در این واحد تولید شود.
مرادی یادآور شد: برای تولید 1.5 میلیون تن ورق فولاد نزدیک به 4.5 میلیون تن کانسنگ نیاز است و این کانسنگ سپس تبدیل به خردایش، کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش می شود.
معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار داشت: از این پنچ حلقه 2 حلقه خردایش و کنسانتره در استان وجود دارد و فعال است.
وی با بیان اینکه کنسانتره تولید شده استان کردستان در حال حاضر به ذوب آهن اصفهان و سپاهان و سایر شهرها صادر می شود، تاکید کرد: با راه اندازی حلقه های بعدی تولید فولاد قطعا ارزش افزوده و اشتغال فراوانی در استان ایجاد می شود.
مرادی افزود: 50 هزار میلیارد ریال هزینه سرمایه گذاری راه اندازی زنجیره فولاد استان است و اشتغال در این رابطه هم بیش از 2 هزار نفر برآورد شده است.
معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: علاوه بر زنجیره فولاد هم اکنون در سقز یک هزار و 400 هزار تن کنسانتره و آهن اسفنجی تولید می شود.
مرادی اظهار داشت: با راه اندازی زنجیره فولاد و ذوب آهن سقز دیگر خام فروشی سنگ آهن نخواهیم داشت و در سه، چهار سال آینده مردم شاهد تحولات گسترده ای در این حوزه خواهند بود.
به گزارش ایرنا، 400 پروانه بهره برداری در حوزه مواد معدنی فلزی، سنگ تزئینی، سیلیس، فلدسپات، دولومیت، باریت سنگ معدن و مصالح ساختمانی در کردستان صادر شده است.


آهن خام
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت