لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۸/۰۱/۲۶

کاهش قابل توجه مصرف آب در فولاد مبارکه

شرکت فولاد مبارکه طی سال های اخیر به شدت مصرف آب خود را در پروسه تولید کاهش داده و به حدود یک هفتم تا یک هشتم در هر تن رسانده است.

به گزارش دنیای اقتصاد حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان درهجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه در واقع یک اقدام داوطلبانه است که به آن پرداخته ایم.وی افزود: شرکت فولاد مبارکه در سال ۷۳ معادل ۳/ ۲ میلیون تن تولید داشت و مصرف آب آن ۱۶مترمکعب بود. اما امروز که تولید ۲/ ۷ میلیون تن است مصرف آب ما با اندکی افزایش به ۷/ ۲ مترمکعب رسیده است. در واقع فولاد مبارکه مصرف آب در هر تن تولید را به حدود یک هفتم کاهش داده است.

به گفته مدیر عامل فولاد مبارکه، کاهش مصرف آب در فولاد مبارکه با اجرای طرح های دقیق و مهندسی و تصفیه پساب صنعتی اتفاق افتاده است، زیرا در مبارکه از یک قطره آب هم نمی گذریم.وی تصریح کرد: مقام های سیاسی کمک کنند قرارداد های آبی که در سال های قبل عملیات اجرایی آن آغاز شده را تکمیل کنیم تا آب پایدار فولاد مبارکه تامین شود.عظیمیان در باره برنامه صادراتی فولاد مبارکه در سال جاری افزود: تحریم مشکلاتی را برای صادرات فولاد ایجاد کرده ودر تلاشیم با ارتباطات سنتی با مشتریان قدیمی و بازارهای جدید صادرات را تداوم دهیم. از این رو تلاش بر این است تا صادرات بدون مشکل انجام شود.وی خاطرنشان کرد: برای خرید تجهیزات خارجی و مواد مصرفی نیز با مشکل مواجه شدیم، البته برنامه هایی برای تامین آنها اجرا کردیم تا فولاد مبارکه با موضوع توقف مواجه نشود.وى گفت: تلاش بر این است تا مواد اولیه از جمله الکترودگرافیتى تامین شود و توقفى در کار صورت نگیرد.

عظیمیان در ادامه با اشاره به محصولات جدید این شرکت افزود: در سال جارى چند محصول جدید تولید خواهد شد که در بخش ورق هاى APR مخصوص صنایع نفت و گاز، ورق هاى خودرو و لوازم خانگى است. به گفته وى، تلاش بر این است با توجه به ملاحظات زیست محیطى طرح هاى توسعه خارج از اصفهان و بیشتر در هرمزگان باشد. مدیر عامل فولاد مبارکه همچنین درباره تحقق شعار رونق تولید گفت: چند هزار واحد صنعتى در کشور با محصولات مبارکه فعال هستند، درواقع تولید، فروش و تحویل به موقع منجر به رونق این واحدهاى صنعتى شده است. همچنین اقدام دیگر آن است که طرح هاى توسعه مبارکه پیمانکاران و سازندگان تجهیزات را فعال مى کند. وی با تاکید بر اینکه سر پا نگه داشتن تولید گام مهمی در راستای تحقق شعار سال است، گفت: اقدام دیگر، فعال کردن بخش پیمانکاری و سازندگان داخلی از طریق اجرای طرح های توسعه ای است و برنامه داریم تا در راستای شعار سال آنها را راه اندازی و اجرا کنیم. مدیر عامل فولاد مبارکه تاکید کرد: از دولت درخواست می کنیم حمایتهای تامین نقدینگی ارز و ریال را برای واحدهایی نظیر مبارکه داشته باشند تا بخشی از مشکل بیکاری در برخی استان ها که با توسعه فولاد هرمزگان و نورد مبارکه ایجاد می شود برطرف شود. از این رو انتظار داریم دولت در صدور مجوز و نقدینگی ما را حمایت و کمک کند.وی در باره برنامه تولید در سال جاری افزود: امسال تولید را با راندمان گرفتن از کوره ها ۵ درصد افزایش می دهیم.عظیمیان در باره طرح های جدید در فولاد مبارکه تصریح کرد: از جمله طرح های تکمیلی در سال جاری می توان به دو طرح کنسانتره سنگان و فولادسازی سفید دشت اشاره کرد.وی تاکید کرد: طرح های توسعه ای ما به علت رعایت مصرف آب و محیط زیست بیشتر به سمت فولاد هرمزگان سوق داده خواهد شد.مدیر عامل فولاد مبارکه درخصوص افزایش سرمایه در سال جاری نیز افزود: برنامه افزایش سرمایه ای برای امسال نخواهیم داشت.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت