لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۸/۰۱/۲۵

سنگ آهن در بالاترین حد 5 سال اخیر

قیمت سنگ آهن در بازار آسیایی (حمل از طریق دریا) روز جمعه نیز به روند رو به رشد خود ادامه داد تا به بالاترین حد خود از آگوست 2014 تا کنون برسد.

براساس برآورد پلتس شاخص قیمتcfr  سنگ آهن 62 درصد روز جمعه در شمال چین برابر 95.80 دلار اعلام شده است که نسبت به روز پنجشنبه 80 سنت افزایش داشته است. به گفته برخی تجار به علت کاهش منابع تامین از جانب معادن و همچنین فعالیت بیشتر تولیدکننده های فولاد، بازار سنگ آهن همچنان روبه بالاست.

معامله گران همچنان برای خرید در تکاپو هستند که احتمال افزایش قیمت در آینده را نیز افزایش می دهد. یکی از فروشندگان می گوید ما برای ماه می بارگیری داریم که بیشتر سفارش ها از جانب معامله گران و واسطه هاست، تا خود کارخانه های فولاد.

موجودی سنگ آهن در بنادر چین 6 میلیون تن در هفته گذشته کاهش یافته و احتمال کاهش بیشتر آن در هفته جاری نیز وجود دارد. از طرفی احتمالا معدن واله نیز در ارسال سنگ آهن خلوص بالای خود به چین وقفه ای یک الی دو هفته ای، بعلت بارندگی های شدید خواهد داشت.

برخی از معامله گران معتقدند آهن های با خلوص بالاتر، یعنی 62 درصد و 65 درصد شانس افزایش بیشتری دارند و با سود فروش فولادی ها تامین می شوند.

یک تولیدکننده خصوصی فولاد می گوید سود فولاد به 600 الی 800 یوان در هر تن رسیده است و بنابراین مصرف کننده نهایی ترجیح می دهد فولاد با آهن بیشتر را مورد استفاده قرار دهد.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت