لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۸/۰۱/۲۰

قیمت جهانی سنگ آهن در بالاترین سطح 5 ساله

قیمت سنگ آهن در ادامه روند رو به رشد خود به بالاترین حد 5 سال اخیر خود رسید. روز دوشنبه نرخ جهانی سنگ آهن در بنادر چین از مرز 95 دلار عبور کرد و با توجه به شرایط بغرنج فعلی تامین کنندگان آن، احتمال افزایش بیشتر نیز وجود دارد.

با توجه به اوضاع تولیدکننده ها و صادرکننده های بزرگ سنگ آهن، قیمت جهانی آن در مسیر رشد کم سابقه ای قرار گرفته است. به گزارش متال بولتن روز دوشنبه سنگ آهن 62 درصد در بنادر چین با قیمت 95.3 دلار در هر تن معامله شد. که این رقم بالاترین قیمت از آگوست 2014 تا کنون بوده است. همچنین سنگ آهن با خلوص پایین تر (58 درصد) نیز همگام با این روند افزایشی در بالاترین نرخ خود از می 2014 تاکنون، با قیمت 79.21 دلار در هر تن معامله شده است.

سنگ آهن با خلوص بالای برزیل (خلوص 65 درصد) نیز با 106.30 دلار بالاترین رکورد خود در دو سال اخیر را به ثبت رسانده است.

از نوامبر سال گذشته تا کنون قیمت سنگ آهن 58 درصد دو برابر شده، سنگ آهن 62 درصد و 65 درصد نیز به ترتیب 48 و 31 درصد افزایش قیمت داشته اند.

تخریب سد واله در برزیل و طوفان ورونیکا در استرالیا که دو تولیدکننده بزرگ سنگ آهن جهان محسوب می شوند، مصادف شد با شدت گرفتن قوانین محدودکننده فعالیت کارخانه ها و معادن آهن و فولاد چین، که فعالیت انها به دلایل زیست محیطی و کاهش آلودگی توسط دولت چین، محدود شده است.

نمودارشاخص قیمت 5 ساله متال بولتن، از بندر کینگ دائو

 نمودار شاخص قیمت متال بولتن از سنگ آهن CFR بندر کینگ دائو (چین) در 5 سال گذشته


قیمت آهن سنگ آهن
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت