لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۸/۰۱/۰۴

فولادسازان هند، خواستار ممنوعیت واردات فولاد از ایران

 

فولادسازان هند درخواست ممنوعیت فوری واردات آهن آلات ساخت ایران هستند. به گزارش انجمن فولاد هند ISA حدود 65000 تن محصولات فولادی تخت طی 2 ماه نخست سال 2019 از ایران وارد هند شده است. گفته می شود که محموله ها از امارات متحده عربی عبور داده شده اند. در سال 2018 امارات حدود 175499 تن فولاد وارداتی هند را تامین کرده است ولی در آن دوره هیچ وارداتی از ایران صادرات نگرفته است.

با اینحال بنا به گزارش ISA در طول دو ماه اول 2019 حدود 233998 تن محصولات فولادی و آهن آلات از امارات وارد هند شده که 65000 تن آن فولاد تخت بوده است.

ISA در مصاحبه با اکونومیک تایمز هند گفت: "نکته قابل بحث اینجاست که صادرات امارات (که طبق قراردادها، خود یک واردکننده خالص است) ناگهان شامل 65000 تن صفحات فولادی تخت شده است، که این تصدیق گر حمل محموله های فولادی ایران از طریق امارات است. نکته نگران کننده دیگر برای هند ارزان بودن قابل توجه فولاد ایران در مقایسه با قیمت های داخلی و خارجی در هند است. کارخانه های ایرانی حتی پایین تر از کارخانه های چین اعلام قیمت می کنند. فولادسازان ایرانی به خاطر تقاضای ضعیف داخل و نیز محدودیت در صادرات قانونی (ناشی از تحریم های امریکا) معمولا با تخفیف های زیاد در حدود 85 دلار کمتر از شاخص های جهانی قیمت گذاری می کنند.

دبیرکل انجمن فولاد هند در نامه ای به دولت آن کشور می گوید: "چه صادرات مستقیم از ایران و چه غیرمستقیم از طریق امارات به کل باید ممنوع شود، زیرا معامله با ایران نقض تحریم های امریکاست."

"این موضوع در وهله ی بعد می تواند عامل اقدامات تلافی جویانه امریکا در قبال هند باشد." در آگوست 2019 امریکا تحریم های جدیدی را برعلیه دولت ایران وضع کرد.

اولین مورد این تحریم ها این است که از معاملات دلاری با ایران خودداری شود. آنها امیدوار بودند که از طریق کشور خاورمیانه ای امارات محصولات فولادی تمام شده و نیمه تمام، همینطور طلا، آلومینیوم، زغال سنگ و گرافیت ارسال نشود و حمل جاده ای و هوایی نیز ممنوع شود.

در نوامبر بخش دیگری نیز به تحریم ها اضافه شد که عملکرد کشتیرانی شرکت های ایران را نیز محدود می کند.

این محدودیت های اثر خود را در کاهش صادرات فولاد ایران نشان دادند. طبق آخرین گزارش انجمن فولاد ایران، در طول 10 ماه نخست 1397 از اول فروردین تا 30 دی ماه ایران در حدود 6.36 میلیون تن محصولات فولادی صادر کرده است که حدود 2.81 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کمتر شده است.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت