لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۱۱/۲۸

افزایش قیمت مس در 6 سال آینده

احتمال دارد قیمت مس در شش سال آینده بعلت کمبود عرضه و افزایش تقاضا به بیشترین مقدار خود، یعنی به حدود 10000 هزار دلار در هر تن برسد.

به گزارش کیتکو به نقل از کاپیتال اکونومیکس، با افزایش تقاضا به منظور توسعه تکنولوژی سبز، قیمت مس تا سال 2027 به بیشترین نرخ خود خواهد رسید.

راس استراکهان اقتتصاددان ارشد کاپیتال اکونومیکس، روز پنج شنبه در گزارشی نوشت: " افزایش تقاضای مس به منظور توسعه وسایل نقلیه الکتریکی، و در پی آن مشکل کمبود عرضه ی مس، ما را به این نتیجه رسانده که قیمت این فلز بیش از 60 درصد افزایش یافته و در سال 2025 به حدود 10000 دلار در هر تن خواهد رسید... این برآورد از میزان افزایش قیمت، تقریبا سه برابر آن چیزی است که توسط اکثریت تخمین زده می شد. "

طبق این گزارش این کسری در تامین مس تا سال 2027 ادامه خواهد داشت و قیمت را به بالاترین سطح خود خواهد رساند.

"در مقاطعی از سال 2018 که قیمت مس به حدود 7000 دلار در هر تن می رسید، نیاز به تحریک و  ایجاد معادن جدید برای متعادل ساختن بازار احساس شد. و در نهایت هم اکنون حدود 15 درصد نسبت به آن دوره قیمت ها کاهش یافته است. علاوه بر این هر بار که تصمیم های سرمایه گذاری برای تامین و رفع کسری گرفته می شوند، حداقل سه سال زمان می برد تا به مرحله عمل برسد. "

همچنین این گزارش افزود: در دو دهه آینده تقاضای مس با افزایشی به طور میانگین، 2.3 درصد در سال مواجه خواهد بود.

"در فناوری های سبز که امروزه به صورت روز افزون رشد و توسعه می یابند مقدار زیادی مس بکار برده می شود اما بحران اصلی در چشم انداز دهه بعد به چشم می خورد. و برجسته ترین مورد آن خودروهای الکتریکی هستند که از مس بیشتری نسبت به خودروهای دارای موتور احتراق، بهره می برند."

کاپیتال اکونومیکس با اشاره به طرح جدید جاده ابریشم چین افزود: مس همچنین به محض فراهم شدن زیرساخت ها، بیشترین مصرف را در کشورهای در حال توسعه خواهد داشت.

 قیمت روز مس در بازارهای جهانی 


مس
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت