لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۱۱/۲۷

پیش بینی قیمت آهن آلات در روزهای آینده

در هفته ای که گذشت شاهد افزایش قیمت آهن آلات در سطح جهانی و همچنین داخلی بودیم. خبر تکان دهنده شکست سد معدن سنگ آهن کورگو دو فیخائو برزیل که منجر به تلفات زیاد جانی و مالی در آن منطقه شد و نیز تعطیلی چندین معدن دیگر بعلت نگرانی هایی از ایمنی سد های مشابه موجب بر هم زدن معادلات و برآوردهایی شد که کارشناسان اقتصادی برای آینده سنگ آهن پیش بینی کرده بودند.

کارشناسان معتقد بودند بعلت کاهش تقاضا و اعمال محدودیت واردات از سوی بزرگ ترین واردکننده سنگ آهن و بزرگ ترین تولیدکننده فولاد طی چند سال آینده قیمت ها کاهش یافته و با عرضه مازاد در سطح جهانی مواجه باشیم در حالیکه با این وضعیت پیش آمده برآورد می شود در سال 2019 شاهد کاهش عرضه سنگ آهن و گندله در حدود 70 میلیون تن باشیم. دولت چین بعلت حمایت از تولیدات داخل و همچنین نگرانی از آلودگی محیط زیست محدودیت هایی را برای واردات سنگ آهن و نیز تولید فولاد اعمال کرده بود. همین دو عامل در ماه های اخیر موجب روند کاهشی (با شیب ملایم) قیمت سنگ آهن و به تبع آن، قیمت میلگرد و آهن آلات در سطح جهانی شده بود. در سطح داخل کشور نیز اخبار ضد و نقیض مبنی بر ممنوع شدن یا آزاد شدن صادرات فولاد و همچنین خیز دلار به کانال 12 هزار تومان قیمت ها را دست خوش تغییراتی ریز و درشت کرده است.

حال با در کنار هم قرار دادن این عوامل و در نظر گرفتن این نکته که رفته رفته از سرما و برودت هوا کاسته می شود و ممکن است در صورت رونق اقتصادی شاهد افزایش تقاضا در داخل کشور نیز باشیم، بنظر نمی رسد قیمت آهن آلات در روزهای آینده با افت قیمت محسوسی مواجه شود. و ممکن است فقط جهش شتاب زده از سوی برخی تولیدکننده ها با جریان نرمال قیمت ها سرشکن شود و بازار متعادل تر گردد. البته ممکن است عوامل پیش بینی نشده ای در آینده مسیر بازار را تغییر دهد. مانند آنچه که تعطیلی معادن برزیل در بازار جهانی رقم زده است.


قیمت آهن آلات
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت