لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۱۰/۳۰

چالش های داخلی و خارجی بر سر راه صادرات فولاد

تقریبا از اواخر فروردین ۹۷ با ارجاع بخشنامه جدید دولت به فولادی ها برداشت های اولیه حاکی از این بود که دولت با اعمال دستور در بازار فولاد قصد حمایت از منافع ملی دارد ولی فعالان بازار فولاد و آهن آلات معتقدند این بخشنامه و اساسا بخشنامه هایی این چنین، تاثیرات منفی و جبران ناپذیری در بخش صادرات داشته که پس از گذشت سه تا چهار ماه تاثیرات خود را نشان داده است؛ حال بعد از چندین ماه از دخالت های دستوری دولت در بازار صادراتی فولاد، علائم تضعیف صادرات فولاد در حالی به رویت می شود که فعالان و کارشناسان این بازار از ریسک های این دخالت ها هشدار داده بودند.

به نقل از دنیای اقتصاد صادرکنندگان فولاد بر این باورند که درمجموع دو عامل کاهش قیمت های جهانی و افزایش هزینه حمل کالا که رشد ۱۳۰ درصدی را داشته، منجر به خارج شدن بازار صادراتی فولاد از فاز سوددهی شده است. بررسی ریسک های آتی صادرکنندگان فولاد و آهن آلات نمایانگر چهار چالش جدی است که عبارتند از؛ دست اندازهای کشتیرانی و حمل و نقل در بنادر صادراتی، افزایش کرایه حمل کشتی ها، تهدیدها و نگرانی های داخلی، و ناهمخوانی قیمت پایه صادراتی ثبت شده برای شمش در سامانه های گمرک

تحریم هایی که از ۴ نوامبر شروع شد باعث شد صادرات به بسیاری از کشورهای همسایه که غالبا از بازارهای هدف فولادسازان عمده کشور بودند، با محدودیت قابل توجهی مواجه شوند.

تضعیف این بازارها ابتدا به واسطه تحریم خطوط کشتیرانی و بنادری که حق تخلیه کالاهای صادراتی ایران را نداشتند، شروع شد. به نقل از بهزاد کرمی کارشناس فولاد: ایجاد محدودیت در مقوله حمل و نقل و کشتیرانی باعث شد کشتی هایی که می توانستند با ظرفیت های ۲۵ تا ۳۰ هزار تنی فعالیت کنند، دست از کار کشیده و صادرکنندگان مجبور شدند که حمل کالاها را از طریق شناورهای کوچک انجام دهند تا بتوانند از این طریق کالاها را به بنادری که بعضا حتی ممنوعیت ورود کالاهای ایرانی هم دارند، برسانند. از سوی دیگر موضوعی که در حال حاضر صادرکنندگان با آن مواجه هستند بحث زمان است. صادرکنندگانی که پیش از این می توانستند با استفاده از کشتی هایی که اجازه حمل کالا از ۳۰ تا ۵۰ هزار تن را داشتند، اقدام به صادرات کالای خود طی مدت ۵ تا ۷ روز کنند در این برهه از شناورهای کوچک تر استفاده می کنند که به تبع آن زمان رسیدن به بنادر هم افزایش یافته است، چرا که مقوله انتظار برای رفت و برگشت شناور هم یکی از موضوعاتی است که به معضلات صادرکنندگان اضافه شده است.

فرآیند حمل ونقل که پیش از اینها، هم با تناژ بیشتر و هم با زمان سریع تر صورت می گرفت حال با تناژ کمتر و زمان کندتری انجام می شود، در واقع فرآیند حمل و نقل طولانی شده است. علاوه بر این موضوع تحویل کالا در بنادر هم به خودی خود به یک معضل برای صادر کنندگان تبدیل شده که دلیل آن کمبود شناور در منطقه خلیج فارس است.

وی در ادامه گفت: در کنار این موضوع یکی از عوامل اصلی دیگر که به معضلات حمل و نقل صادراتی برای فولادی ها اضافه شده، افزایش کرایه حمل و نقل است، پیش از این کرایه حمل فولاد به کشورهایی نظیر عمان یا امارات، به میزان هر تن ۱۴ تا ۱۵ دلار بود که در حال حاضر دو برابر شده است. در کنار مسائل حمل ونقل و کشتیرانی، موضوعات داخلی هم برای صادرکنندگان فولاد مطرح می شود. سیاست گذاری های مختلف برای صادرکنندگان فولاد از سوی دولت و بانک مرکزی که مهم ترین آن هم در حال حاضر بالا بودن قیمت پایه صادراتی است که در سایت های گمرک ثبت شده است. به عنوان مثال اگر امروز شمش فولاد ۴۱۰ دلار ثبت شده است ولی قیمت صادراتی این کالا در ۳۷۰ دلار نهایی می شود، یک شکاف نرخ ۴۰ دلاری ایجاد می شود که صادرکننده فولاد به ازای هر تن شمش فولادی بدهکار دولت می شود؛ این موضوع باعث می شود که صادرکنندگان به دلیل ترس از عواقب مسائلی از این دست، صادراتشان را محدود کنند یا اساسا از خیر صادرات بگذرند.

در این میان شرکت های صادرکننده بزرگی هم هستند که برای تامین مواد اولیه خود به ارز نیاز دارند و مجبور می شوند تحت هر شرایطی به صادرات فولاد به رغم ریسک های موجود، ادامه دهند تا در عوض تزریق ارز صادراتی خود به سامانه نیما بتوانند ارز وارداتی مورد نیاز خود را از این سامانه تامین کنند. کرمی در ادامه و در توضیح تهدید دیگری که به تضعیف صادرات منجر شده است، گفت: تهدید دیگری که برای صادرکنندگان فولاد وجود دارد این است که اکنون ثبت سفارش کالای وارداتی بسیاری از شرکت ها انجام نمی شود، چراکه دولت معتقد است صادرکنندگان ارز را به سامانه بانکی نیما برنگردانده اند لذا بر اساس بخشنامه جدیدی که ابلاغ شده، دولت قرار است مالیات بر ارزش افزوده را هم از صادرکنندگان دریافت کند که این موضوع را باید بحران در بحران تعریف کرد.

او ادامه داد: موضوع بعدی افزایش شدید کرایه های حمل جاده ای کالای فولادی است که بر اساس آن معیار محاسبه هزینه های حمل و نقل بر اساس تن-کیلومتر و با نرخ های اعلامی دولت است. این کارشناس بازار فولاد افزود: برآوردی که از ابتدای سال تا به امروز انجام داده ام نشان می دهد قیمت های صادراتی به طور میانگین از فروردین تا دی به میزان ۴۰ درصد کاهش داشته، در صورتی که کرایه حمل از ابتدای فروردین تا به امروز به عنوان نمونه برای بندرعباس نزدیک به ۱۳۴ درصد افزایش پیدا کرده است. وی در ادامه با توضیح مسائل حمل و نقل داخلی گفت: در ماه فروردین میزان کرایه حمل کالا برای هر یک دستگاه تریلی، یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان از مبدا اصفهان به بنادر خروجی مانند بندرعباس بود، در حال حاضر کرایه حملی که بر مبنای تن-کیلومتر محاسبه شده، به ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسیده که رشدی معادل ۱۳۲ درصد را نشان می دهد، این در حالی است که قیمت های جهانی نزولی و هزینه های داخلی صعودی است و صادر کنندگان در این تناقض به سر می برند و این باعث می شود که صادرکنندگان فولاد دست به عصا حرکت کنند. مجموعه عوامل گفته شده باعث شده است که خیلی از شرکت های صادراتی فولاد با مشکلات جدی مواجه شوند به طوری که بر این باورم اگر تصمیمات مناسب اتخاذ نشود و به مشکلات و معضلات صادرکنندگان توجه نشود، شرایط از این دشوارتر خواهد شد.

 


صادرات فولاد
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت