لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۱۰/۱۶

آذربايجان شرقي؛ قطب توليد فولاد

استان آذربایجان شرقی با داشتن ۳۰ واحد تولیدی یکی از قطب‌های تولید فولاد کشور شناخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ برخي صنايع در هر کشوری، بازوان محرک صنايع ديگر آن کشور محسوب مي شود. صنعت توليد فولاد نیزبه همراه نفت، چنین نقشی را در کشورمان ایفا می کنند. استان آذربايجان شرقي با 30 واحد توليد فولاد يکي از قطب هاي تامین فولاد کشور محسوب مي شود.

آذربايجان شرقي که از ديرباز نقش موثری در صنعت و توليد شمال غرب داشته، امروز نیز یکی از قطب های توليد فولاد کشور است. در این استان 30 تولیدکننده فولاد و آهن آلات وجود دارد. 6 و نيم ميليون تن آهن و فولاد در این استان توليد مي شود. که این میزان می تواند پاسخگوی 25 درصد از کل نیازهای کشور باشد.
تعداد شاغلان اين واحدها حدود 5000 نفر برآورد می شوند. در مرکز استان بعلت حضور پرتعداد واحدهای فولادسازي زمينه براي ايجاد شهرک تخصصي فولاد نیز فراهم شده است. 
يکي از اين واحدها شرکت فولاد ناب تبريز است.

شرکت فولاد ناب تبريز

این شرکت انواع محصولات فولادي و آهن الات، شامل نبشي، ناودارني و تيرآهن توليد مي کند. 
ظرفيت اسمي فولاد ناب تبریز حدود 450 هزار  تن و اشتغال زايي کارخانه حدود 400 نفر است. 98 درصد قطعات صنعتی مورد نياز خط توليد کارخانه به دست خود متخصصان اين کارخانه توليد مي شود و از این حیث از خودکفایی بسیار مطلوبی برخوردار است. سالانه حدود 40 هزار تن از محصولات این کارخانه به کشورهاي مختلف از جمله امارات، عراق، افغانستان، ترکيه صادر می شود.

مجتمع فولاد آذربايجان

مجتمع فولاد آذربايجان که با نام میانه شناخته می شود، 550 هزار تن ظرفيت اسمي و گواهينامه استاندار اجباری اتحاديه اروپا را دارد که نشان دهنده کيفيت برتر انواع محصولات فولادی و آهن آلات توليدي در اين مجتمع است از معروف ترین محصولات این مجتمع می توان به میلگرد میانه اشاره داشت. میلگرد میانه از متادول ترین برندهای تجاری در بازار آهن آلات است. با تکميل برخي از چرخه هاي توليد فولاد استان آذربايجان شرقي ظرفيت اسمی توليد انواع آهن آلات به بيش از 8 ميليون تن خواهد رسيد. 


نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت