لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۹/۲۵

قیمت آهن آلات در مسیر کاهشی بی سابقه

هفته جاری با سقوط شدید قیمت آهن آلات همراه بود. در حال حاضر شرایط به گونه ای است که بازار منتظر تغییر این روند و دریافت سیگنال های افزایش قیمت است تا مجددا رونق و آرامش به بازار فولاد بازگردد.

این در حالی است که امروز قیمت شمش فولاد مجددا با کاهش قیمتی 200 تومانی به حدود 2500 الی 2550 تومان رسید تا نشانگر افت مجدد و شدید قیمت در دومین روز هفته باشد.

به نقل از دنیای اقتصاد در حالیکه برای وضعیت فعلی بازار نمی شود اظهار نظر قاطعی داشت، اما بررسی آمارهای بورس کالا نشان می دهد که با توجه به حجم تقاضای موثر، بازار فعلا تمایلی به افزایش قیمت ندارد.

دو عاملی که همچنان به احتمال کاهش قیمت ها قوت می بخشد یکی قیمت آهن آلات در بازارهای جهانی است که رو به پایین در نوسان است و دیگری وضعیت تولید در بازارهای داخلی است. قدرت خرید مردم در این چند ماه گذشته به شدت کاهش یافته و به تبع آن توان تولید تولیدکننده ها. طوری که هیچ تقاضای موثری در بازار مشاهده نمی شود. البته نزدیک شدن به فصل سرما نیز در این دو عامل سهم به سزایی دارند.

بررسی سوابق بازار در چنین برهه هایی که با کاهش شدید قیمت مواجه می شدند نشان می دهد که پس از تجربه افت قیمت، بازار به آرامش نسبی بازمی گشت و مجددا سیر صعودی به خود می گرفت اما اکنون شرایط متفاوت است پس از چند بار افت قیمت شدید که در هفته های گذشته شاهد بودیم آغاز هفته جاری با کاهش 200 الی 250 تومانی شمش فولاد همراه بود که در دومین روز هفته نیز تکرار شد و یکی از کم سابقه ترین برهه های بازار آهن آلات را رقم زد. بازار های جهانی نیز در نوسان های با شیب ملایم تری قرار دارد در حالی که همه به قیمت سنگ آهن چین و شمش فولاد چشم دوخته اند جرقه هایی بی ثمر را شاهد هستیم که توان تغییر روند قیمت ها را ندارند. و بلافاصله پس از افزایش خفیف قیمت ها مجددا به فاز کاهش قیمت باز می گردند.


شمش فولاد
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت