لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۹/۱۲

افزایش 6 درصدی قیمت آهن و فولاد چین

پس از توافق آمریکا و چین مبنی بر آتش بس 90 روزه در جنگ تجاری قیمت آهن و فولاد چین و همچنین مواد تشکیل دهنده فولاد بیش از 6 درصد افزایش یافت،

قیمت پایه معاملات آتی آهن آلات و میلگرد چین با 7 درصد افزایش قیمت به 3842 یوان (554.58 دلار آمریکا) رسید. همچنین ورق رول گرم با 6 درصد افزایش به بالاترین حد دو هفته اخیر خود رسید.

مذاکرات تجاری آمریکا و چین، تمایل به سرمایه گذاری در زمینه فولاد را قوت بخشیده است. رهبران چین و آمریکا روز یکشنبه پس از مذاکرات طولانی ای که در آرژانتین با یکدیگر داشتند آتش بس اعلام کردند و آمریکا پذیرفت تا در صورت واردات بیشتر محصولات آمریکایی از طرف چین، افزایش تعرفه های گمرکی علیه چین را متوقف کنند.

رهبران چین و ایالات متحده روز یکشنبه پس از گفتگوهای بلندمدت در آرژانتین، آتش بس را در جنگ تجاری به امضا رسانده اند، در حالی که ترامپ موافقت کرد که تعرفه ها را "در این زمان" افزایش ندهد، در حالی که چین موافقت کرد که محصولات بیشتری از ایالات متحده خریداری کند.

به گفته یکی از تحلیل گران بازار این فرصت نادر را غنیمت شمرده و این عقب رفت در قیمت فولاد را که از بدبینی نسبت به آینده روابط چین و آمریکا پیش آمده بود، تصحیح خواهد کرد.

همچنین مواد اولیه تولید فولاد نیز به همراه آهن آلات با افزایش قیمت مواجه شد. سنگ آهن ژانویه نیز با 5.9 درصد افزایش قیمت در یک روز مواجه شد که از اول آگوست بی سابقه بود. همچنین نرخ زغال سنگ و کک نیز با 7 درصد افزایش همراه بود.

قراردادهای زغال سنگ کربن دالیال با 6.9 درصد افزایش به 1425 یوان رسید، در حالی که قیمت آتی کک در بازار 7 درصد افزایش یافته است.

با این حال، تحلیلگران هشدار دادند که این افزایش قیمت ممکن است موقتی و بعلت هیجان شروع بازار در اول هفته بوده باشد.

 

یکی از تحلیلگران می گوید: تولید فولاد هنوز هم بسیار زیاد است و برای تقویت تقاضا هیچ اقدامی از سوی دولت انجام نگرفته است.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت