لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۹/۱۱

حاشیه نسبتا امن چادرملو در دوره تحریم

مجموعه چادرملو که در حوزه استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن و تولید کنسانتره و گندله و همچنین تولید محصولات فولادی و آهن آلات فعالیت دارد، توانسته با پیش بینی های لازم از اثرات تحریم ها در کوتاه مدت بکاهد. و در حاشیه امنیت مناسبی قرار گیرد.

به گزارش دنیای اقتصاد، مدیر امور مالی چادرملو ضمن ابراز رضایت از اینکه این مجموعه توانسته با تمهیدات لازم تا حد زیادی از اثرات منفی تحریم ها در کوتاه مدت کاهش دهد، گفت: مقدار موجودی های فعلی قطعات و لوازم یدکی پر مصرف خارجی به میزان دو سال مصرف ماشین آلات و تجهیزات معدنی، کارخانه های تولید کنسانتره، گندله آهن اسفنجی و فولاد را تامین کرده ایم و از این لحاظ، شرکت در حاشیه امنیت نسبی قرار دارد.

وی همچنین افزود در آینده علاوه بر مشکل افزایش نرخ ارز خارجی با مشکل عدم دسترسی به مبادلات بانکی بین المللی نیز مواجه خواهند شد.

سیدی گفت که تمام مواد اولیه موردنیاز از داخل کشور تامین می شود و برای تهیه آن ها هیچ وابستگی به مواد اولیه خارجی وجود ندارد. ولی برای تهیه الکترود گرافیتی و بخشی از فروآلیاژها و آجرنسوز باید به تامین کنندگان خارجی مراجعه کرد چرا که در حال حاضر تولید آن ها در داخل فراهم نشده است.

سیدی در مورد اثر تحریم ها بر صنعت فولاد کشور نیز گفت: عمده محصول کنسانتره تولیدی شرکت چادرملو (پس از تامین کنسانتره مورد نیاز کارخانه گندله سازی و تبدیل به محصولات واسطه ای نظیر گندله، آهن اسفنجی و محصول نهایی فولاد) به همراه گندله تولیدی مازاد بر نیاز تولید آهن اسفنجی به شرکت های فولادی داخل کشور عرضه می شود. وی افزود: تقاضای موثر از سوی شرکت های فولادی داخلی در صورت استمرار فعالیت، عرضه محصولات کنسانتره و گندله این شرکت را پوشش خواهد داد. سیدی اضافه کرد: تقاضای فولاد برای مصرف داخل کشور، بخش بزرگی از ظرفیت نصب شده تولید فولاد را به خود اختصاص می دهد و تولید ظرفیت فولاد مازاد بر تقاضای داخلی در صورتی که محدودیت های تحـریم مـدیریت شود، قابل عـرضه به بازارهای خارج از کشـور خواهد بود.

مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو در استان یزد،  و در حاشیه کویر ساغند قرار دارد.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت