لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۸/۳۰

عدم تامین سنگ آهن عامل اصلی تولید کمتر از ظرفیت ذوب آهن اصفهان

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، از خام فروشی سنگ آهن و عدم رغبت معادن برای تامین مواد اولیه مورد نیاز ذوب آهن اصفهان انتقاد کرد و علت تولید کمتر از ظرفیت را عدم تامین سنگ آهن کافی دانست.

مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در دیدار با اعضای خبرگزاری موج ، گفت : ظرفیت تولید سالانه این مجموعه بین 3.6 تا 4 میلیون تن است که عدم تامین مواد اولیه کافی، به ویژه سنگ آهن، عامل اصلی تولید کمتر از ظرفیت می باشد .

مهندس یزدی زاده ادامه داد : به دلیل سیاست های نادرست در واگذاری معادن طی دوره های مختلف ، این شرکت امروز با مشکل مواد اولیه مواجه شده است، در حالیکه سنگ آهن به صورت خام فروخته و صادر می شود.

مدیرعامل ذوب آهن ضمن تایید تعرفه های صادراتی اعمال شده برای سنگ آهن، گفت : تا زمانی که خام فروشی سنگ آهن ، سود بیشتری داشته باشد، این مواد اولیه به ذوب آهن اصفهان که بزرگترین تولید کننده آهن آلات و محصولات فولادی طویل کشور است، نمی رسد . سیاست هایی که منجر به خام فروشی مواد اولیه می شود ، تولید و قدرت اقتصادی کشور را تضعیف می سازد و لذا رسانه ها در گوشزد کردن این مهم به مسئولین ، وظیفه مهمی دارند.

وی توسعه و پیشرفت ذوب آهن را در گروی حمایت از سوی دولت میداند:  این شرکت دارای 14 هزار پرسنل است و همچنین  17 هزار کارگر در معادن زغال سنگ کشور نیز وابسته به فعالیت این مجتمع هستند و و به طور غیر مستقیم اشتغال یک میلیون نفر در گروی ادامه فعالیت مجتمع ذوب آهن است .

قیمت جهانی سنگ آهن با دریافت سیگنال هایی از بازار چین، افزایش می یابد واین موضوع علاوه بر اثرگذاری در قیمت آهن آلات و افزایش مصرف ضایعات ذوبی و آهن قراضه، سبب افزایش صادرات از سوی معادن ایران نیز می شود.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت