لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۸/۲۷

تولید شمش فولاد با احیای آهن به روش شارژ داغ

با تولید شمش فولاد در واحد مگامدول احیاء مستقیم آهن به روش شارژ داغ، در مصرف آب و برق صرفه جویی قابل ملاحظه ای صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادرملو گفت: در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن و با دمای حداقل ۶۰۰درجه بطور مستقیم وارد کوره‌های ذوب در کارخانه فولاد شده و در نتیجه موجب صرفه جویی ۳۰درصدی مصرف برق و ۴۳درصدی مصرف آب می‌شود.

 مصری نژاد افزود: برای اولین بار در کشور از آخرین فناوری روز جهان یعنی تکنولوژی، هات شارژ، استفاده کردیم.

 وی ادامه داد: در روش قدیمی که در بیشتر واحد‌های تولید شمش فولاد مرسوم است، آهن اسفنجی بصورت کاملاً سرد وارد کوره‌های ذوب می‌شود که برای ذوب آن نیاز به مصرف برق زیادی است، اما در روش هات شارژ، آهن اسفنجی قبل از سرد شدن و با دمای ۶۰۰ درجه وارد کوره می‌شود و در نتیجه مصرف برق کاهش می‌یابد.

 مدیر مجتمع صنعتی چادرملو افزود: همچنین در این روش در مصرف سایر اقلام از جمله نسوز‌ها و الکترود که یکی از گرانترین تجهیزات ذوب فولاد است صرفه جویی می‌شود.

 وی گفت: یکی از ویژگی‌های دیگر طراحی این واحد تولیدی، پیاده سازی سیستم خنک کننده‌های مدار بسته است که بالغ بر ۴۵درصد در مصرف آب صرفه جویی می‌شود.

 مصری نژاد  با اشاره به ظرفیت تولید سالانه ۱میلیون و ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد در کارخانه فولاد چادرملو افزود: این کارخانه در سال گذشته به بهره برداری رسید و امید واریم بتوانیم با رفع مشکلات گمرکی واحد احیاء را نیز هر چه سریعتر راه اندازی کنیم.

 مدیر این مجتمع بزرگ صنعتی در اردکان افزود: این واحد‌های تولیدی در اوج تحریم‌های اقتصادی ساخته شدند و بخش اعظم تجهیزات آن با بهره گیری از توان متخصصان و تولیدکنندگان داخلی بومی سازی شده است.

 

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت