لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۸/۲۰

پیشرفت مجتمع فولاد سفیددشت چهار محال و بختیاری

مجتمع فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری، نخستین مجتمع هشت گانه فولاد کشور، سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

به نقل از جام جم آنلاین، مدیرعامل مجتمع فولاد سفید دشت در مصاحبه با صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری گفت: این مجتمع تا کنون 900 هزار تن آهن اسفنجی مطلوب تولید کرده طوری که 90 درصد از برنامه خود را ظرف شش ماه نخست سال عملی کرده است.

محمود ارباب زاده ادامه داد: برای زیرساخت های تولید آهن اسفنجی و طرح های توسعه ای آن در این مجتمع که نخستین مجتمع فولاد از مجموعه هشت گانه کشور است یک هزار و 200 میلیارد تومان هزینه صرف شده است. اغلب تجهیزات توسعه ای این مجتمع که شامل دو دسته ریخته گری بیلت (شمش فولادی برای تولید میلگرد و سیم) و نورد سرد ( تولید ورق و تسمه) از اروپا و چین خریداری شده و تا شش ماه دوم سال راه اندازی خواهند شد.

وی افزود: در تولید آهن اسفنجی به روش میدرکس (احیا بوسیله گاز طبیعی) میزان آب مصرفی برای هر تن آهن را از یک و نیم به یک مترک مکعب کاهش داده و در آینده هم بجای آب آشامیدنی از پساب شهری استفاده خواهد شد.

ارباب زاده ادامه داد: با پیگیری مسئولان تاکنون 100 میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی در این مجتمع مشمول معافیت گمرکی شده است. و با تکمیل زنجیره تولید در فولاد سفیددشت 7 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم و همچنین خوراک کارخانه های همجوار تا چشم انداز 1400 تامین خواهد شد.

مجتمع فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری شامل فاز احیای آهن (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی)، فاز فولاد سازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید (شمش فولادی) در 422 هکتار و با زیربنای 250 هکتار، در منطقه صنعتی سفیددشت در حال ساخت است.

شهرک صنعتی سفیددشت از توابع شهرستان بروجن در فاصله 35 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.


صنایع فولاد
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت