لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۷/۱۷

تکمیل فاز دوم کارخانه فولاد در اردبیل نیازمند ۳۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

استاندار اردبیل گفت: احداث و تکمیل فاز دوم کارخانه فولاد سپهر سبلان نیاز به سه هزار میلیارد ریال سرمایه دارد که با راه اندازی این فاز اردبیل جزو پنج استان تولیدکننده تیرآهن کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اکبر بهنام جو پیش از ظهر امروز در بازدید از کارخانه فولاد سپهر سبلان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل انجام شد، اظهار داشت: در حال حاضر سالانه 120 هزار تن شمش فولاد در کارخانه ذوب آهن اردبیل تولید می شود که با اجرای برنامه های توسعه ای تا پایان امسال شاهد افزایش ظرفیت تولید این کارخانه به 170 هزار تن خواهیم بود و 50 شغل جدید نیز در این واحد تولیدی ایجاد می شود.

وی از پیگیری برای حل مشکلات واحد تولیدی ذوب آهن خبر داد و گفت: فاز دوم این کارخانه نیز با عنوان نورد سپهر سبلان راه اندازی می شود که از جمله اقدامات برای راه اندازی فاز جدید خرید زمین و برخی اقدامات دیگر بوده که با بهره برداری از این واحد اردبیل جزو پنج استان تولیدکننده در کشور به شمار می رود.

استاندار اردبیل بهره برداری از فاز دوم این کارخانه را زمینه ساز ایجاد 300 شغل جدید دانست و تصریح کرد: اجرا و تکمیل این پروژه نیازمند سه هزار میلیارد ریال سرمایه است که 70 درصد این اعتبارات در قالب تسهیلات بانکی توسط دولت پرداخت می شود و اجرای این فاز زمینه ساز تولید سالانه 200 هزار تن تیر آهن در اردبیل خواهد شد.

بهنام جو کارخانه فولاد سپهر سبلان را از واحدهای موفق در سطح استان دانست و بیان کرد: در سفری که در ماه های آینده رئیس جمهور به استان خواهد داشت تامین تسهیلات برای این واحد پیگیری شده و تلاش می کنیم تا از تسهیلات از محل سفر ریاست جمهوری در راستای تامین مالی برای این واحد اقدام کنیم.

استاندار اردبیل افزود: امیدواریم با تامین و تزریق به موقع و مناسب تسهیلات و تامین سرمایه توسط سرمایه گذار این طرح بتوانیم شاهد بهره برداری از فاز دوم کارخانه فولاد سپهر سبلان تا دو سال آینده بوده و از ثمرات آن در راستای رونق تولید و اشتغال در استان بهره مند شویم.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت