لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۷/۱۵

رئیس اتحادیه آهن فروشان: بالغ بر ۴۵ درصد از تولیدمان مازاد بر نیاز است

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: درحال حاضر بالای ۴۵ درصد از تولیدمان مازاد بر نیاز است که باید بتوان راهی برای صادرات آن پیدا کرد.

محمد آزاد رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در گفت وگو با گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت آهن در کشور اظهار کرد:درحالی شاهد وجود واسطه ها و خریداران غیر واقعی هستیم که صنف، اتحادیه و تعاونی های مختلفی برای آهن وجود دارد که می توانند وظیفه توزیع آهن را به عهده گیرند و مانع از بالا رفتن قیمت واقعی توسط واسطه ها و دلالان این حوزه شوند.

وی ، در پاسخ به این سؤال که آیا خرید و فروش آهن و فولاد در راستای تولید و ساخت وساز انجام می شود، تصریح کرد: در بازار داخلی بین ۱۳ و نیم تا ۱۴ میلیون تن آهن آلات در بازار داخلی مصرف می شود و مازاد این میزان به بازار های هدف صادر می شود.

آزاد در ادامه از وضعیت آهن در بازار گفت: درحال حاضر بالای ۴۵ درصد از تولیدمان مازاد بر نیاز است که باید بتوان راهی برای صادرات آن پیدا کرد، این درحالی است که اگر بتوانیم ۴۰ درصدکالا را در داخل تامین کنیم مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اما اگر در صادرات سنگ اندازی شود احتمال آن می رود که در کارخانجات تولید کم و یا قیمت آهن آلات افت کند.

این مقام مسئول افزود: دولت با ورود به مساله آهن مشخص می کند که چگونه اجناس فروخته شود و چه کسانی آن را می توانند خریداری کنند.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد، در شرایط فعلی باوجود آنکه آهن و فولاد در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد، میزان تولید داخلی به حدی است که مازاد نیاز داخلی به بازار های هدف صادر می شود.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت