لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۶/۳۱

۵۰ درصد از برنامه صادرات شمش و فروش فولاد خوزستان محقق شد

به گزارش همدلی ، علیرغم خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها‌، شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد کشور توانست طی چهار ماه از سال ۱۳۹۷ پنجاه درصد از برنامه صادرات شمش و فروش امسال خود را محقق سازد.
محمد کشانی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت : برنامه صادرات شمش فولاد خوزستان برای کل سال ۱۳۹۷ دو میلیون تن پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده اما تا پایان تیر ماه یعنی فقط ظرف چهارماه از سال، بیش از 50درصد آن یعنی یک میلیون و 89 هزار تن محقق شده است.
او دستیابی به این رکورد را یک موفقیت عالی در مدیریت بحران و فروش صادراتی شرکت در شرایط تشدید تحریم‌ها توصیف کرد.
وی افزود:علیرغم اینکه همه تحریم‌ها علیه کشورمان تشدید شده و از ابتدای امسال با خروج آمریکا از برجام تصور این بود که مشکلات جدی در صنعت و تولید فولاد رخ دهد، ما در فولاد خوزستان نگرانی نداریم چرا که طی ۴۰ سال گذشته بحران‌های سخت تر از این را هم پشت سر گذاشته‌ایم.
همکاران قدیمی تر فولاد خوزستان بخوبی تجربه‌های ارزشمندی از ایستادگی و مقاومت به یاد دارند که چگونه طی ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن، در برابر مشکلات، تحریم‌ها و محدودیت‌ها ایستادگی کرده‌ایم.
کشانی تولید ۴ ماهه شرکت را یک میلیون و چهارصد و چهل و چهار هزار تن و فروش را یک میلیون و 503 هزار تن اعلام نمود.
مدیرعامل فولاد خوزستان ادامه داد: از همان ابتدایی که آقای ترامپ گزارش خود را در خروج از برجام اعلام کرد: در اینجا تیم ماهر و مستعد واحد فروش فولاد خوزستان، اقدامات ویژه خود را برای مقابله با سیاست‌های زورمدارانه و عیر انسانی آنها در عرصه تقویت اقتصاد مقاومتی آغاز نمود.
محمد کشانی خطاب به کارکنان شرکت نیز ادامه داد: اقدامات کارگروه مقابله با تحریم‌ها در شرکت فولاد خوزستان به گونه ای است که توانسته ایم به نسبت سال گذشته در همین مدت، نیمی از اهداف سال ۱۳۹۷ را در فروش داخل و صادرات به اجرا در آوریم. لذا تاکید مینمایم که هیچ گونه نگرانی از بابت خروج آمریکا برای عزیزان خط تولید نباید ایجاد شود و تنها دغدغه کارکنان عزیز و تلاشگر شرکت، باید حفظ روند فزاینده تولید باشد.
کشانی تهیه گزارشات هفتگی و برنامه‌ریزی خرید اقلام استراتژیک را از اقدامات ستاد مقابله با تحریم‌ها در فولاد خوزستان بر شمرد و اظهار داشت: در زمینه خرید و تامین اقلام استراتژیک مورد نیاز فولاد، از جمله الکترود و دیگر موارد، تدابیر لازم دیده شده و تدارک آنها تا پایان سال ۱۳۹۸ نیز برنامه‌ریزی شده است.
البته در همین راستا‌، موضوع بومی‌سازی نیز سر لوحه کار ستاد یاد شده قرار دارد.
وی گفت: از پیمانکاران داخلی خواسته ایم حداکثر تلاش خود را بنمایند و حتی از بابت تامین مالی طرح‌های خوداتکایی برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
کشانی تاکید نمود: به یاری خداوند متعال، بومی سازی فولاد را تا قطع وابستگی از واردات اقلام مورد نیاز در این بخش ادامه خواهیم داد.
مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان در ادامه با اشاره به شرایط ویژه مقابله با تحریم‌ها در کشور گفت: برای حمایت از صنایع پایین دستی نیز، فولاد خوزستان برنامه‌های مفصلی در دستور کار خود دارد، که از جمله آنها، افزایش فروش داخل و اولویت تامین شمش نوردهای داخلی است که در دستور کار ستاد مربوطه است.
وی از فولاد اکسین،گروه نورد و کاویان به عنوان کارخانه‌نوردی یاد کرد که فولاد خوزستان به عنوان تامین کننده شمش، آنها را تحت حمایت دارد.
کشانی تصریح کرد در ۴ ماه امسال فروش داخل فولاد خوزستان به ۲برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که بیانگر اراده این شرکت در حمایت از کارخانه‌های نورد داخلی است.
مدیرعامل فولاد خوزستان همچنین اقدامات مالی در کاهش قیمت تمام شده شمش را در روند افزایش تولید شرکت مورد تاکید قرار داد.
محمد کشانی در بحث توسعه شرکت و برنامه‌های آتی فولاد خوزستان در این زمینه اظهار داشت: طرح افزایش ظرفیت زیر سقفی از سه میلیون و هفتصد هزار تن کنونی به پنج میلیون و دویست هزار تن، با حداکثر تلاش در فولاد خوزستان دنبال می شود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در آتیه نزدیک، مگا مدول احیا مستقیم یک میلیون و هشتصد هزار تنی جدید این شرکت که مناقصه آن در اهواز بتازگی برگزار شده، عملیات اجرایی خود را آغار کند.
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پایان خطاب به کارکنان شرکت تصریح نمود: در شرایط کنونی،فولاد خوزستان امانتی در دست ماست که باید با تلاش و همدلی آن را به بهترین شکل حفظ کنیم و توسعه دهیم تا در آینده آن را به نسل‌های آتی تحویل دهیم که در کنار این صنعت، همچنان اشتغال مفید و سازنده داشته و زندگی کنند.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت