لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۶/۳۱

کاهش قیمت فولاد با آزاد شدن قیمت ها در بورس

مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: آزاد سازی سقف رقابت در معاملات بورس کالا برای فولادی ها قطعا در کوتاه مدت تاثیر مثبتی بر بازار خواهد داشت .

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سیف الله امیری مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: با اینکه آزاد سازی سقف رقابت رد بورس دست فولادی ها را باز گذاشته، ولی در عین حال قیمت پایه ای هم تعیین شده است، ولی بلا شک در چند عرضه بعدی در بورس قیمت براحتی شکسته می شود.
وی با بیان اینکه هدف ما تامین نیاز داخل است، تاکید کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده تنها شرکت های فولادی اجازه صادرات دارند که محصول خود را در بورس عرضه کنند.
امیری اطمینان داد که طی ماه های آتی فولاد به حد کافی در کشور عرضه می شود و مشکل مصرف کنندگان فولاد نیز حل خواهد شد.
وی با تاکید بر لزوم قطع دست دلالان بازار فولاد یادآور شد: اگر بتوانیم دست دلال ها را از این بازارقطع کنیم و کالا را بدون واسطه به دست تولید کننده برسانیم بدون شک تاثیر بسیارمثبتی در کاهش قیمت ها می گذارد.
امیری اضافه کرد: دلالان و احتکار کنندگان باعث مشکلات موجود بازارند چرا تولید فولاد حتی بیشتر از سال های قبل هم بوده است البته سازمان های حمایتی و نظارتی در این موضوع بسیار فعالند و احتکارکنندگان نیز با شناسایی از سوی این سازمان ها مجبور به عرضه فولاد در بازار می شوند.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت