لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۶/۰۴

دلیل خودداری تولیدکنندگان آهن آلات از عرضه آهن به بورس

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد کشور از ممانعت برخی تولید کنندگان آهن و فولاد از عرضه آهن آلات به بورس و فروش آن درب کارخانه با قیمت بالاتر خبر داد.

خبرگزاری مهر: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد کشور از ممانعت برخی تولید کنندگان آهن و فولاد از عرضه آهن آلات به بورس و فروش آن درب کارخانه با قیمت بالاتر خبر داد.

محمد آزاد با اشاره به ایجاد دو بازار برای محصولات آهن و فولاد درکشور اظهار داشت: این رویه به دلیل تفاوت نرخ ارز ایجاد شده است که زمینه دلالی برخی سودجویان را به همراه دارد.

وی گفت: طبق اعلام وزارت صنعت، معدن تجارت فقط افراد دارای پروانه ساخت و ساز مجاز به خرید آهن از بورس بودند که به دلیل ارائه یک سبد معین از انواع آهن آلات این شرایط مناسب نبود، زیرا برخی از آهن آلات یا غیر قابل استفاده است و یا در سبد موجود نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد کشور حجم بالای آهن ارائه شده را نیز دلیل دیگر ناتوانی سازندگان برای خرید از بورس دانست و ادامه داد: این روند سبب نرسیدن آهن به دست مصرف کننده واقعی و زمینه ساز فعالیت غیر قانونی برخی تولید کنندگان با عرضه محصولات آهن در کارخانه وبا قیمت بالاتر شده است.

آزاد با بیان اینکه قیمت آهن در بورس کیلویی ۳ هزار تومان است گفت: این محصولات کیلویی ۳.۵ هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد درحالی که کارخانه دار آن را در کارخانه ۵.۵ می فروشد و درنهایت ۶.۵ به دست مصرف کننده می رسد.

وی با اشاره به اینکه تعزیرات فقط به سراغ واحد های صنفی می رود افزود: این درحالیکه کارخانه ها تخلف می کنند، ولی اعتراضی به آن ها نمی شود. ضمن اینکه در بازار آهن ضعف نظارت وجود دارد.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت