لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۴/۲۹

احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی شرکت ذوب آهن | زنجیره فولاد کردستان

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی قروه و سقز، فولاد گستر الماس، روز پنج شنبه 28 تیر ماه وارد استان کردستان شد تا عملیات کلنگ زنی زنجیره فولاد و طرح های صنعتی شهرستان های سقز، قروه و بیجار را اجرا کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارخانه تولید آهن اسفنجی در زمینی به مساحت 105 هکتار و زیربنای 20 هکتار در شهرستان سقز احداث می شود و زمان راه اندازی آن سال 1400 پیش بینی شده و برای 1150 نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل خواهد کرد. این طرح ظرفیت تولید 1 میلیون و 400 هزار تن آهن اسفنجی خام، 2 میلیون تن گندله و 2 میلیون تن کنسانتره آهن را دارد و مجری آن یک سرمایه گذار خارجی با سرمایه گذاری 15,100 میلیارد ریال بوده و 3,940 میلیارد ریال آن به صورت سرمایه گذاری ریالی و 215 میلیون یورو ارزی است.

همچنین به نقل از خبرگزاری مهر بخش دیگر زنجیره فولاد کردستان، کارخانه تولید آهن اسفنجی با ظرفیت 800 هزار تنی قروه نیز در بعد ازظهر همان روز کلنگ زنی شد که بنا بر اظهارات مجری طرح، محمدرضا احمدی؛ زنجیره فولاد کردستان در کل سالانه با ۴.۵ میلیون تن استخراج کان سنگ آهن، ۲.۵ میلیون تن کنسانتره، ۲.۵ میلیون تن گندله، ۱.۶ میلیون تن آهن اسفنجی و ۱.۵ میلیون تن ورق گرم فولادی تعریف شده است.

به گفته وی بالانس خوراک این زنجیره بسیار مورد توجه بوده و به همین دلیل با مشارکت ۴۴ درصدی ایمیدرو، ۲۰ درصدی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، ۲۰ درصدی توسعه و تجهیز امداد و ۱۶ درصدی کیمیا معادن سپاهان در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است.

احمدی از ثبت شرکت های مذکور در سنندج و گردش مالی این شرکت ها در استان گفت و به انجام خدمات مشاوره ای پس از دریافت مجوزهای لازم اشاره کرد.

وی همچنین از اعلام آمادگی دو شرکت برای اجرای پروژه به صورت فایناس خبر داد و افزود: در قدم نخست قرار است مشاور مادر برای این پروژه بگیریم لذا سعی داریم با جذب مشارکت خارجی یا استفاده از صندوق توسعه ملی، طرح زنجیره فولاد را به سرعت عملیاتی کنیم.

مجری طرح احداث زنجیره فولاد کردستان با اشاره به اینکه می خواهیم خوراک این مجموعه پایدار باشد، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که پهنه ۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتری در دیواندره برای اکتشفاف در این زمینه واگذار شود.

محمدرضا احمدی در ادامه به تأمین آب برای واحدهای فولادی اشاره کرد و گفت: در زمینه آب با مشکل ویژه ای روبرو نیستیم چرا که مطالعاتی در این زمینه انجام شده و قرار است از محل آب های سطحی تخصیص آب به این پروژه صورت گیرد.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت