لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۴/۲۷

محدودیت صادرات و افزایش قیمت فولاد در شانگهای

قیمت آهن آلات چین بعد از دو روز کاهش قیمت، مجددا افزایش یافت و به بالاترین حد دو هفته اخیر رسید. کاهش تولید بعلت مقابله با آلودگی هوا صادرات را دچار مشکل کرده است. کاهش تولیدات در چین به احتمال زیاد بازدهی فولاد چین در آینده را محدود خواهد ساخت.

به گزارش رویترز ، قیمت آهن آلات ساختمانی شانگهای روز چهارشنبه افزایش یافت چرا که اقدامات زیست محیطی برای کاهش آلودگی در شهرهای فولادساز چین موجب نگرانی هایی بابت تامین منابع شده است.

قیمت پرمصرف ترین میلگردهای شانگهای با افزایشی 0.5 درصدی به 3946 یوان (معادل 589 دلار) در هر تن رسید.

بنظر می رسد تانگشان تا 21 جولای در معرض اقدامات ضروری زیست محیطی قرار گرفته است. زیرا زنگ خطر آلودگی هوا در شهرهای صنعتی چین به صدا درآمده است.

به گفته یکی از تحلیلگران بورس در چین، انتظار می رود بعلت اعمال محدودیت های صادراتی، ارزش سهام فولاد نیز با کاهش مواجه شود. داده ها نشان می دهند که در دو دوره اخیر بازار تحت فشار بوده است و رشد اقتصادی چین با کاهش مواجه شده آن هم در حالی که در این میان درگیر تنش تجاری دشواری هم با امریکا شده است.

اقتصاد چین در سه ماهه دوم همزمان با تلاش پکن برای مقابله با بدهی ها و کم تحرکی بازار عرضه و تقاضا با سرعت آهسته تری رشد کرد. 

مواد خام فولاد سازی بیشترین افزایش قیمت را داشته است. قیمت هر تن سنگ آهن در بورس کالای دالیان با 0.7 درصد افزایش، از 467 به 469 یوان رسید. که بالاترین قیمت از 2 جولای تاکنون می باشد. قیمت هر تن کک نیز با 0.8 درصد افزایش به 2011 یوان رسید. هر تن زغال سنگ نیز با 0.6 درصد افزایش به نرخ 1147 یوان رسید.

معدن انگلیسی-استرالیایی BHP Billiton میگوید تولید سنگ آهن با افزایش سوددهی آن، در سه ماهه ی چهارم 3 درصد افزایش داشته  است.

بزرگترین معادن سنگ آهن جهان، در سه ماه اخیر صادرات خود را به 72 میلیون تن رسانده اند. که سال قبل در همین دوره 70 میلیون تن بوده است.

ANZ هم در یادداشتی نوشت:" هم Rio Tinto و هم Vale گزارش داده اند که صادرات از حد مارکت آهن فراتر رفته است که موجب افزایش نگرانی هایی راجع به اسیب دیدن بازار تحت تاثیر صادرات آهن در سه ماه آینده شده است."

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت