لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۴/۲۱

افت شدید بهای فلزات پایه در بازارهای جهانی

پس از اینکه تنش های تجاری آمریکا و چین از چند روز قبل وارد مرحله جدیدی شد، قیمت فلزات پایه در بازارهای جهانی روز به روز کاهش یافت تا اینکه روز چهارشنبه (20 تیرماه) برخی از فلزات به پایین ترین نرخ سالانه خود رسید. نگرانی ها در مورد تاثیر تعرفه های ایالات متحده در اقتصاد چین افزایش می یابد.

آهن گنجی - در پی روند کاهشی بهای فلزات در چند روز اخیر، قیمت مس با سه درصد کاهش به پایین ترین میزان سالانه خود رسید که این روند در روز پنجشنبه نیز ادامه یافت و با کاهشی 35 دلاری قیمت تناژ ان به 6185 دلار رسید. این در حالی است که در مقاطعی از ماه های گذشته قیمت آن از مرز 7000 دلار نیز گذشته بود. قیمت روی نسبت به ژانویه 2017 یعنی یکسال قبل 6 درصد کاهش داشته است و به پایین ترین مقدار خود در یک سال اخیر رسیده است.

پس از آنکه دونالد ترامپ بر بیش از 200 میلیارد دلار اقلام وارداتی از چین تعرفه اعمال کرد، تنشهای تجاری به شدت افزایش یافت. به گفته یکی از کارگزاران بورس در لندن: اعمال ناگهانی تعرفه های و تاثیرات به ظاهر منفی آن می تواند به رشد جهانی منجر شده و محرک افت قیمت فلزات شود.

چین بزرگترین مصرف کننده فلزات در دنیاست که بسیاری از انها برای تولید محصولات صادراتی شان استفاده می کنند. و در عین حال در بدنه اقتصادی آنها نظیر زیرساخت ها و منابع نشانه هایی از ضعف دیده می شود.

تحلیل گران نگران کاهش تقاضای فیزیکی مس در چین هستند در حالیکه دولت در تلاش برای اعتبار بخشی به نظام اقتصادی خود است. بانک مرکزی چین PBOC امروز نرخ برابری یوان را مجددا 0.46%- درصد کاهش داد و به 6.6957 رساند که کمترین رقم یکسال اخیر است. این موضوع تقاضای واردات کامودیتیها در چین را تحت فشار قرار داده و در عین حال تمایل به صادرات را افزایش داده است. تحلیلگران بین المللی اعتقاد دارند جو روانی بازار سرمنشا فروش بیش از حد محصولات معدنی در بازار شده و بخشی از کاهش قیمتها باید مجددا ارزیابی شود.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت