لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۴/۱۴

ادامه تنش های تجاری چین و آمریکا

آهن گنجی - فردا، روز جمعه 6 جولای موعد مقرر آمریکا برای اعمال تعرفه های مالیاتی بر کالاهای وارداتی از سمت چین است که بنظر می رسد آغازگر جنگ تجاری بین این دو کشور باشد اگرچه اقدامات تلافی جویانه چین نیز قابل پیش بینی است اما اگر اوضاع به همین منوال پیش برود ممکن است بازار فولاد و فلزات پایه، ثبات نسبی و کاهش قیمت اندکی را شاهد باشد. هم اکنون بعلت کاهش تقاضای فولاد و فلزات پایه و عرضه بیش تر از نیاز آن بورس فلزات جهانی روند رو به پایینی را داشته است که تاثیر آن با شدت کمتر در بازار داخلی نیز قابل مشاهده است.

شخصی آگاه در مصاحبه با رویترز گفت تعرفه های تهدید شده از سمت چین که بر 34 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی شامل می شود، می تواند از همین جمعه پیش رو اثرگذار باشد. اختلاف زمانی 12 ساعته چین و امریکا می تواند آنها را یک قدم جلوتر از واشنگتن قرار دهد. که رسانه های دیگر نیز گزارش مشابهی داشته اند.

اما چین می گوید قبل از اعمال تعرفه از سوی آمریکا انها تعرفه ای بر واردات کالاهای آمریکا اعمال نخواهند کرد؛ "دولت چین بارها موضع خود را اعلام کرده است، ما قطعا آغازگر جنگ تجاری نخواهیم بود و قبل از آمریکا اقدامی نخواهیم کرد"

واشنگتن اعلام کرده است که 6 ژولای بر 34  میلیارد دلار از واردات چین تعرفه اعمال خواهد کرد و چین نیز قول داده است که همان روز اقدام امریکا را تلافی کند.

پیشتر از این هم،  لو کنگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، گفت که چین آماده اقدام است، اما تاریخ شروع آن را تایید نکرده است. او همچنین افزود: " چین هم اکنون مقدمات را هم فراهم کرده است.

در مدت زمانی که آمریکا لیست به اصطلاح تعرفه های مالیاتی خود را آماده می کند چین نیز برآوردهای لازم را خوهد کرد تا منافع قانونی خود را حفظ کند."

روز چهارشنبه دقیقا یک روز پس از اینکه بانک مرکزی در مورد ثبات بازار ارز اطمینان داده بود، یوان چین به سرعت نسبت به دلار افزایش یافت و سهام نیز افت کرد. اما روز پنج شنبه ارزش دلار نسبت به یوان روند افزایشی در پیش گرفت که کاهش نسبی قیمت نفت و همچنین فلزات پایه  را در پی داشت. قیمت ضایعات آهن در بورس لندن با کاهشی 2.4 درصدی به 328 دلار در واحد تناژ رسید. آلومینیوم نیز با کاهشی 2.08 درصدی به 2120 رسید. سایر فلزات نیز کاهش قیمتی در حدود 1.5 الی 2.5 درصدی داشته اند.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت