لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۴/۰۹

افزایش قیمت جهانی نفت و تاثیر آن بر فلزات جهانی

تنش های تجاری بین آمریکا و چین و سایر کشورها و همچنین تحریم نفت ایران موجب افزایش قیمت نفت شده است. از طرفی کاهش قابل توجه ذخایر نفت آمریکا موجب گمانه زنی هایی در مورد افزایش بیشتر قیمت نفت در پایان سال میلادی جاری و سال آینده شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان در آخرین مبادلات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت دریای شمال با ۸۲ سنت افزایش نسبت به دیروز ۷۸.۶۷ دلار قیمت گذاری شد.
قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز ۵ سنت کاهش داشت و ۷۳.۴ دلار قیمت گذرای شد.
به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک هر بشکه نفت تولید این سازمان در آخرین مبادلات بازار ۷۴.۳۱ دلار به فروش رسیده است.
به گزارش رویترز، کاهش قابل توجه ذخایر نفتی آمریکا در کنار نگرانی ها نسبت به از دست رفتن بخشی از عرضه نفت در بازار جهانی به افزایش قیمت نفت منجر شده است.
افزایش قیمت نفت در قیمت جهانی فلزات نیز تاثیر بسزایی دارد از آنجا که در تمام مراحل تولید فلزات اعم از استخراج سنگ معدنی تا ذوب و قالبگیری و نورد آنها، بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم از انرژی های فسیلی استفاده می شود، این احتمال می رود که بازار این فلزات نیز با افزایش قیمت مواجه شوند. از طرفی نیز کاهش ارزش دلار بخاطر تنش های تجاری آمریکا با سایر کشورها تاثیر بسزایی در افزایش قیمت طلا و برخی فلزات پایه دیگر خواهد داشت. در چنین شرایطی می توان افزایش قیمت جهانی آهن آلات و ضایعات ذوبی و میلگرد را نیز متصور بود.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت