لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۳/۳۰

افزایش نرخ دلار نسبت به یورو؛ افت قیمت جهانی فلزات

چین هفته گذشته طی اقدامی تلافی جویانه بر 50 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکایی تعرفه گمرکی وضع کرد که این اقدام از سوی واشنگتن بدون پاسخ نماند و آنها چین را به اعمال تعرفه های بیشتر تهدید کرده اند. بعلت تنش های تجاری بین این دو کشور نرخ بهره ی دلار نسبت به یورو در حال افزایش است.

ترامپ چین را تهدید کرده است که به برخی از کالاهای وارده 10 درصد مالیات به ارزش 200 میلیارد دلار، اعمال خواهد کرد. شرکت نفت چین هم در پاسخ به این تهدید از اعمال مالیات بر واردات نفت امریکا خبر داد که به نقل از رویترز این تعرفه ها میتواند ماهانه 1 میلیارد دلار به آمریکا خسارت وارد کند. اعمال تعرفه موجب گران شدن نفت امریکا نسبت به سایر مناطق شده و توجه مارکت را به بازارهای ارزان تر سوق می دهد.از روز جمعه پس از تهدید چین، ارزش سهام نفت خام آمریکا با کاهشی 5 درصدی مواجه شده است. کاهش صادرات نفت آمریکا می تواند به نفع سایر صادرکنندگان نفت از جمله ایران نیز باشد چرا که ممکن است چین بخشی از واردات نفت خود از آمریکا را با نفت ایران جایگزین کند. روسیه و عربستان نیز اعلام کرده اند که محدودیت عرضه نفت خود را کاهش داده و صادراتشان را افزایش خواهند داد.

در میان تنش های تجاری بین این دو کشور اروپا بیشترین آسیب را دیده است زیرا ارزش دلار نسبت به یورو و پوند در حال افزایش است و در قیمت جهانی فلزات هم اثرگذار شده است.

فلزات پایه از جمله مس و روی تحت تاثیر این افزایش شتاب دار نرخ دلار، حدود 5 الی 6 درصد نسبت به هفته قبل کاهش قیمت داشته اند.

مورد قیمت قبلی (هفته قبل) قیمت جدید  درصد تغییرات
آلومینیوم 2273 2172 4.4- 
مس 7241 6820 5.8-
روی 3211 3004 6.4-
سرب 2411 2402 0.4-
آهن قراضه 350 346 1.1-
میلگرد 552 546 1.1-
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت