لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۳/۳۰

بازار جهانی فولاد در نوسان تجاری

به گزارش دنیای اقتصاد - آمریکا که چهارمین وارد کننده قراضه جهان پس از ترکیه، کره جنوبی و هند است در آوریل سال جاری با کاهش شدید ۳۳ درصدی واردات قراضه نسبت به سال گذشته روبه رو بود. در آوریل سال جاری این کشور ۳۲۷ هزار تن قراضه آهن وارد کرد در حالی که سال قبل این رقم بیشتر از ۴۹۰ هزار تن بود. واردات آوریل نسبت به ماه مارس نیز افت ۱۰ درصدی داشت. محدودیت های واردات فولاد و افزایش مصرف داخلی قراضه موجب شد تا واردات قراضه به این کشور به شدت کاهش یابد.

واردات قراضه به کره در ثبات

کره جنوبی دومین وارد کننده قراضه دنیا از ثبات واردات قراضه در ماه می سال جاری خبر داد. میزان واردات ماه می حدود ۴۸۶ هزار تن و نسبتا مشابه سال گذشته بود. میانگین قیمت قراضه وارداتی از ژاپن که بزرگ ترین عرضه کننده قراضه به کره است در ماه آوریل افت شدید داشت ولی تقاضای آن بالا نرفت چون تولید میلگرد کره افت داشت. ژاپن در ماه مه ۷۱ درصد بازار واردات قراضه کره را در دست داشت و میزان صادرات آن ۵ درصد افت ماهانه داشته که حدود ۳۴۷ هزار تن ثبت شد. روسیه پس از ژاپن دومین عرضه کننده قراضه به کره است.

 افت ۵ درصدی صادرات بیلت روسیه

در آوریل ۲۰۱۸ روسیه ۵/ ۱ میلیون تن بیلت صادر کرد که ۵ درصد افت ماهانه داشت. این در حالی است که در ماه مارس صادرات بیلت روسیه ۳۶ درصد رشد ماهانه داشته است. البته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته صادرات بیلت این کشور ۶۳/ ۴۵ درصد بهبود داشت. در ۴ ماه نخست سال جاری نیز صادرات بیلت روسیه رشد ۱۱ درصدی داشته و ۴۴/ ۵ میلیون تن ثبت شد.

تداوم برنامه کاهش تولید فولاد در برخی نقاط چین

خبرها حاکی از آن است که دولت چین به کنترل و محدودسازی ظرفیت تولید جدید فولاد، کک و آلومینیوم در شهرهایی که آلودگی هوا جدی تر است ادامه خواهد داد. این مناطق شامل پکن، تیانجین و هبی می باشند. دولت چین در تلاش است آلودگی هوا را کاهش دهد. ظاهرا تا آوریل سال آینده سخت گیری های دولت برای کنترل آلودگی هوا در نقاط مختلف کشور ادامه خواهد داشت و برای سال ۲۰۱۸ قصد دارد تا ۳۰ میلیون تن از ظرفیت تولید فولاد بکاهد.

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت