لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۳/۲۱

مرکل: اروپا پاسخ تعرفه های آمریکا را خواهد داد

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز یکشنبه در پی انصراف ناگهانی ترامپ از حمایت گروه هفت، اظهار کرد که اروپا نیز دقیقا مثل کانادا، تعرفه هایی برای آمریکا وضع خواهد کرد.

به گزارش رویترز انصراف ناگهانی ترامپ با یک توئیت از توافق گروه هفت، موجب بالا گرفتن تنش های تجاری بین آمریکا و متحدانش شد.

مرکل در مصاحبه تلویزیونی گفت: " انصراف آنهم از طریق توئیت البته که کمی ناامیدکننده است.

البته که این به معنای قطع همکاری تجاری بین اروپا و آمریکا نیست، ولی اروپا هم مدت زیادی نمیتواند به آمریکا تکیه کند و باید سرنوشتش را در دستان خودش بگیرد."

مرکل گفت اتحادیه اروپا نیز مانند کانادا، در چهارچوب مقررات سازمان تجارت جهانی، اقداماتی برای مقابله با تعرفه های فولاد و الومینیوم امریکا آماده می کند. او با لحنی خشن تر که کمتر از او دیده شده افزود: " ما نمی نیشینیم تا آسیب دیدن چندین باره خودمان را نظاره کنیم، بنابراین ما هم مقابله خواهیم کرد."

او در پاسخ به این سوال که آیا از واکنش ترامپ نسبت به اقدامات تلافی جویانه اروپا نگران نیست، گفت:" اولویت ما تلاش برای منصرف کردن امریکا است و امیدوار باشیم که اتحادمان دوباره برقرار گردد."

مرکل گفت رهبران گروه 7 موافقت کرده اند که روابط تجاری خود و میزان تعرفه های موجود را بررسی کنند تا از موانع تجاری بیشتر جلوگیری شود.

صدراعظم آلمان گفت ایجاد یک منطقه بدون تعرفه بین گروه هفت می تواند یک نتیجه ایده آل باشد اما تاکید کرد که هرگونه مذاکرات پیرامون چنین بلوک تجاری ای باید شامل تجارت عمومی و آزاد بدون هیچ تعرفه ای باشد.

او افزود می توان بازگشت روسیه به گروه 7 را نیز پیش بینی کرد ولی باید ابتدا برنامه ای صلح آمیز در خصوص اوکراین اجرا کند.

روسیه در سال 2014 پس از جدا کردن کریمه از اوکراین از گروه 8 کنار گذاشته شد.

مرکل گفت که انتظار دارد دولت ائتلافی جدید به گسترش تحریم های اروپایی علیه روسیه رای دهد.

 


نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت