لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۳/۱۳

تلاش اروپا برای در انزوا قرار دادن آمریکا

وزیر دارایی فرانسه می گوید: در نشست G7 در مورد تعرفه های فولاد و آلومینیوم همه بر علیه ایالات متحده خواهند بود.

به نقل از رویترز برونو لی مایر، وزیر دارایی فرانسه روز جمعه اظهار داشت که وزیر خزانه داری ایالات متحده، استیون منچین به دلیل تعرفه های جدید تجاری واشنگتن در مورد متحدانش، در جلسه وزرای دارایی کشورهای عضو G7، در شهر ویستلر کانادا تنها خواهد بود.

لی مایر گفت که می خواهد به منوچین بگوید که تصمیم ایالات متحده برای اعمال تعرفه ها بر فولاد و آلومینیوم اتحادیه اروپا "از لحاظ قانونی غیر قابل قبول، از نظر سیاسی غیرمنصفانه و از دید اقتصادی خطرناک است".

لِه مایر به خبرنگاران گفت: "متاسفانه ما قصد داریم یک گروه G6 بعلاوه یک تشکیل دهیم و ایالات متحده را به تنهایی در برابر همه قرار دهیم و خطرات  این اوضاع بی ثبات اقتصادی را بررسی کنیم."

ایالات متحده در روز پنج شنبه اعلام کرد که بالاخره پس از اتمام دوره معافیت های موقت، در حال اجرای تعرفه هاست تا 25 درصد برای واردات فولاد و 10 درصد برای واردات آلومینیوم از اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک مالیات گمرکی اخذ کند

لی مایر گفت: "هدف کلی ما این است که مقامات آمریکایی را به راه صحیح و معقولانه برگردانیم." وی افزود که دولت ایالات متحده هیچ "استدلال قانع کننده ای" برای توجیه اقدامات تعرفه ای خود ارائه نکرده است.

تهدید آمریکا مبنی بر مورد تحریم قرار دادن شرکت هایی که با ایران داد و ستد می کردند خشم اروپا را برانگیخته بود که با این حرکت موجب تشدید آن نیز شد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه مه، ایالات متحده را از موافقتنامه هسته ای بین المللی 2015 با تهران بیرون کشید.

لِه مایر گفت که او منچین را برای لغو تحریم کمپانی های فرانسوی که با ایران همکاری می کنند تحت فشار قرار خواهد داد.

تنش های تازه تجاری، اوضاع اقتصادی بازار اروپا را به هم ریخته بطوریکه هم اکنون ترس از افزایش قیمت نفت در ایتالیا شدت یافته است 

لی مایر از تشکیل یک دولت جدید ایتالیایی استقبال کرد و گفت که امیدوار است در آینده نزدیک با همتای ایتالیایی جدید خود دیدار کند.


نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت