لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۳/۱۱

تعرفه ترامپ می تواند فولاد اروپا را نابود کند

دونالد ترامپ با اعمال تعرفه های گمرکی، نمک به زخم اروپا پاشید. تعرفه های فولاد و آلومینیوم ممکن است صدمات جدی ای به بدنه صنایع فولادی اروپا وارد کند.

به گزارش یورونیوز اعمال این تعرفه ها ممکن است صنایع فولاد اروپا را از هم بپاشد. صنایعی که هم اکنون نیز به سختی نفس می کشد و ممکن است ارزش محصولات تا 40 درصد نیز کاهش یابد.

ژان کلود ژانکر، رئیس کمیسیون اروپا این اقدام ترامپ را "حمایت از تولید ملی محض " خواند و افزود " این چیزی نیست که ما با آن کنار بیاییم."

مَنفرِد وبر، رئیس گروه پارلمانی اروپا نیز در قالب توئیت هشدار داد: " ما چنین تصمیم تاسف باری را بدون واکنش نخواهیم پذیرفت." از این گفته می توان به احتمال افزایش تعرفه های واردات آمریکا به اروپا اشاره کرد. این بدان معناست که ادامه تجارت دو طرف اقیانوس اطلس با هاله ای از ابهام مواجه است خصوصا بخش فولاد اروپا.

اکسل اگگرت، مدیر کل انجمن فولاد اروپا، گفت: "ما باید اقدامات حفاظتی برای اتحادیه اروپا انجام دهیم. ما در آستانه ی یک جنگ تجاری هستیم."

صنایع فولاد یکی از ستون های اصلی اقتصاد اروپا به شمار می رود. جایی که 320 هزار نفر مستقیما در آن مشغول به کار اند و سالانه 170 میلیون تن فولاد در بیش از 500 سایت تولیدی، عرضه می شود.

ایالات متحده آمریکا نیز بعد از ترکیه دومین واردکننده بزرگ فولاد است و سال گذشته 4.9 میلیون تن، واردات فولاد داشته است.

بنظر می رسد تمام این ماجرا به علت تولید و عرضه بیش از حد چین در صنایع فولاد و آلومینیوم پیش آمده اند.

پیتر چیس از GMF می گوید:" موضوع مهم تری وجود دارد که دولت واشنگتن نیز از آن آگاه است و باید آنها را به انحرافات اقتصاد چین ارجاع داد و منشا این مسائل را آنجا جستجو کرد. اگر این مسائل مورد توجه قرار گیرند،آمریکا، به اروپا به عنوان یک متحد نیاز خواهد داشت. و نزاع با اروپا در چنین وضعیتی از نظر فنی و استراتژیکی تصمیم غلطی است"

اتحادیه اروپا می گوید آنها خواستار جنگ تجاری نیستند اما در چنین شرایطی به سختی می توان عدم وقوع آنرا پیش بینی کرد.

 

آرشیو اخبار آهن گنجی ...
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت