لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۳/۱۰

پایان معافیت تعرفه های فولاد و آلومینیوم اروپا

بنا به گفته منابع، واشنگتن قصد دارد تا تعرفه های واردات فولاد و آلومینیوم اروپا را از ابتدای صبح روز پنج شنبه 31 مِی (10 خرداد) اعلام کند، این در حالی است که وزیر بازرگانی ایالات متحده می گوید هر گونه تشدید اختلافات تجاری آنها به واکنش بلوک اروپا بستگی دارد.

به گزارش رویترز به گفته دو منبع، اعمال تعرفه ها می تواند حتی قبل از اتمام دوره معافیت (یعنی جمعه 1 ژوئن) نیز اعمال شوند. آنها می گویند که تعرفه ها برای روز پنجشنبه تنظیم شده است ولی احتمال تعویق وجود دارد. ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا در مصاحبه با نشریه فرانسوی Le Figaro اظهار کرد که تعرفه ها ممکن است قبل از شروع مارکت یا بعد از بسته شدن آن اعمال شود.

او صراحتا تایید کرد که آمریکا قصد اعمال تعرفه های گمرکی را دارد؛ "حالا اتحادیه اروپا میتواند تصمیم بگیرد که آیا می خواهد برخورد تلافی جویانه انجام دهد یا خیر. و سوال بعدی این است که رئیس جمهور آمریکا چگونه به آن واکنش نشان خواهد داد؟ شما قبلا واکنش او را را در برابر چین دیدید وقتی که آنها نیز می خواستند مقابله به مثل کنند.

اگر این تعرفه ها افزایش پیدا کند بخاطر واکنش اروپا خواهد بود" وی همچنین افزود که واشنگتن به دنبال جنگ تجاری با اروپا نیست.

وزیر دارایی فرانسه که قرار بود صبح امروز با ویلبر راس ملاقات داشته باشد نیز روز قبل گفته بود که اتحادیه اروپا قصد جنگ تجاری ندارد ولی اگر تعرفه ها از سوی امریکا اعمال شود آنها نیز واکنش نشان خواهند داد.

ترامپ در ماه مارچ تعرفه 25 درصدی برای فولاد، و 10 درصدی برای آلومینیوم اعمال کرد ولی به اتحادیه اروپا و کشورهای کانادا، مکزیک، برزیل، استرالیا و آرژانتین یک دوره معافیت موقت داد.

به این ترتیب ترامپ طبق قانون تجاری 1962 حمایت از تولید کنندگان داخلی فولاد و آلومینیوم در حالی این تعرفه ها را اعمال کرد که امنیت این صنایع از سوی تولیدات و صادرات انبوه چین تهدید می شد.

کمیسیون اروپا نیز اظهار کرده بود که بلوک اروپا باید به طور دائم از این تعرفه ها معاف شود زیرا آنها مسبب رکود صنایع تولید فولاد و آلومینیوم در آمریکا نیستند.


فولاد آلومینیوم
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت