لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۲/۱۶

۱.۷۴۹ میلیارد دلار آهن آلات از اصفهان صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته در بخش آهن آلات صادرات خوبی از استان اصفهان صورت گرفته است گفت: از نظر وزن حدود ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تن با حدود یک میلیارد و ۷۴۹ میلیون دلار صادرات در زمینه آهن آلات داشتیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، اسرافیل احمدیه شامگاه شنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان اظهار داشت: کل واحدهای صنعتی استان حدود 1227 واحد است که این تعداد واحد صنعتی سبب شده استان اصفهان جزو استان‌های نخست کشور از نظر صنعتی باشد.

وی افزود: 7314 پروانه بهره‌برداری و 1107 گواهی صنعتی صادر شده است که در مجموع 223 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری با نرخ برآورد شده در استان داشتیم که 263 هزار نفر اشتغال را در خود جای داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه مهم‌ترین اقدامی که در دست اجرا داریم طرح‌های توسعه و طرح‌های جواز تأسیس است، تصریح کرد: بالغ بر 4819 واحد بالای 20 درصد پیشرفت کاری دارند و حدود 341 هزار میلیارد ریال نیاز به سرمایه‌گذاری است که اگر محقق شود بالغ بر 160 هزار نفر اشتغال را ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: طرح‌هایی که بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند بالغ بر 719 واحد است که 39 هزار میلیارد ریال نیاز به تسهیلات و سرمایه‌گذاری دارند که می‌توانند برای 31 هزار نفر اشتغال ایجاد ‌کنند که اگر بتوانیم طرح‌های بالای 60 درصد که در مجموع حدود 1600 مورد است را به اتمام و تسهیلات مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار دهیم حدود 62 هزار اشتغال ایجاد می‌کنیم، در این راستا باید گفت پیگیری طرح‌ها و بهره‌برداری یکی از اقدامات در دست اجرای وزارت خانه برای این پروژه‌ها است.

احمدیه بیان کرد: سال گذشته در خصوص جواز تأسیس حدود 1124 فقره مجوز صادر شده که بالغ بر 55 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارند که حدود 29هزار اشتغال ایجاد می‌کنند و از این بابت رشد 53 درصدی در زمینه سرمایه‌گذاری و 48 درصدی در زمینه اشتغال داشتیم.

وی گفت: سال گذشته در استان بالغ بر 518 پروانه‌ بهره‌برداری صنعتی صادر شده که 17 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داشته و 8824 نفر اشتغال را ایجاد کرده که در این زمینه در کشور رتبه نخست را بین استان‌ها به دست آوردیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به عملکرد تسهیلات طرح رونق بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اتفاقات این بود که در سال 95 این طرح آغاز شد و در سال 96 توانستیم رتبه‌های خوب کشور را به خود اختصاص دهیم و در سال 96 بالغ بر 305 جلسه ستاد تسهیل را در استان داشتیم، در نهایت حدود 1766 مورد مصوبه داشتیم که 1442 مورد آن بانکی و 324 مورد غیر بانکی بوده است.

وی در خصوص ثبت نام تسهیلات طرح رونق گفت: سال گذشته حدود 2977 مورد در بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن ثبت نام داشتیم و در نهایت از این تعداد 2189 مورد در کمیته بررسی شده و 15 هزار میلیارد ریال بوده و در کارگروه استانی بالغ بر 1783 مورد، 11 هزار میلیارد ریال تسهیلات را در برگرفته است.

احمدیه ادامه داد: در نهایت آن چیزی که به بانک ارجاع شده 1637 مورد بوده که 10 هزار میلیارد ریال به بانک‌ها ارجاع شده است ولی متأسفانه آن چیزی که به عنوان تسهیلات پرداخت شده 626 مورد بوده که از این بابت 4 هزار میلیارد ریال پرداخت شده که رتبه سوم را در کشور کسب کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: از نظر پرداخت‌های مستقیم بانک‌ها 13 هزار میلیارد ریال توانستند به صورت مستقیم پرداخت کنند که در مجموع حدود 1700 میلیارد تومان در سطح کشور توانستیم تسهیلات پرداخت کنیم که از این بابت در کشور رتبه دوم را بعد از استان تهران داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به بحث صادرات گفت: سال گذشته در بخش آهن آلات صادرات خوبی از استان اصفهان صورت گرفته است و در نهایت از نظر وزن حدود 4 میلیون و 900 هزار تن و حدود یک میلیارد و 749 میلیون دلار صادرات در زمینه آهن آلات داشتیم که نسبت به سال 95 که یک میلیارد و 200 میلیون دلار بوده از نظر ارزشی 45 درصد و از نظر وزنی 71 درصد به کشورها عراق و امارات و افغانستان و پاکستان و سایر کشورها صادرات انجام شده است.

انتهای پیام/


نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت