لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

آخرین خبر ها

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۲/۱۰

اعلان جنگ تجاری اتحادیه اروپا به آمریکا

اتحادیه اروپا دوشنبه آماده است در صورت وضع تعرفه های جدید از سوی ایالات متحده در مروادات تجاری، مقابله به مثل کنند. سسیلیا مالمستروم، کمیسر تجارت و بازرگانی اروپا بااعلام این خبر گفت: اروپا به تصمیم های دونالد ترامپ در این زمینه معترض است. از روز سه‌شنبه اول ماه مه، افزایش تعرفه‌های گمرکی آمریکا بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا اجرایی می‌شود. سسیلیا مالمستروم البته گفت که «اولویت اصلی اتحادیه اروپا مذاکرات سطح بالا با ایالات متحده است.»

کمیسربازرگانی و تجارت اروپا می گوید: « چنانچه آمریکا اتحادیه اروپا را به صورت دائمی و بدون قید و شرط از تعرفه‌های گمرکی بر فولاد و آلومینیوم معاف نکند، اتحادیه اروپا در مقام تلافی برخواهد آمد.» مالمستروم در ادامه خاطرنشان ساخته است: «ما در حال تنظیم واکنشی سه‌‌جانبه هستیم که با قوانین سازمان تجارت جهانی نیز سازگار خواهند بود.»

در اقدامی متقابل کمیسیون اتحادیه اروپا فهرستی از کالاهای آمریکایی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو تهیه کرده که در اقدامی تلافی‌جویانه به آنها تعرفه تعلق خواهد گرفت. در این فهرست علاوه بر آهن و فولاد محصولاتی همچون آب‌پرتقال، شلوار جین، ویسکی و موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسون نیز به چشم می‌خورند.

دونالد توسک، رییس شورای اتحادیه اروپا پیش‌تر ترامپ را برای از سرگیری مذاکرات در مورد این پیمان فراخوانده بود. ژان کلود یونکر رئیس کمیسوین اروپا هم در ماه مارس در انتقاد به تصمیم دونالد ترامپ گفته بود: «این تصمیم به جای آن که حاوی راه حلی برای مشکل باشد، آن را بدتر می‌کند. اگر همین‌طور دست به سینه نمی ایستیم تا صنعت مان با چنین اقدام‌های نادرستی آسیب ببیند.»

دونالد ترامپ در سال جدید میلادی تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به این کشور رابین ۲۵ تا ۱۰ درصد افزایش داد و اعضای اتحادیه اروپا به عنوان اصلی ترین متحد ایالات متحده از این تصمیم خشمگین شدند. قرار بود در جریان نشست سران رهبران اروپایی در بروکسل در ماه مارس، واکنش تندی به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا داده شود که پس از اعلام تعلیق احتمالی این تعرفه ها یکی از مهمترین محورهای گفتگوی رهبران اروپایی در بروکسل از برنامه حذف شد. اما حالا مشخص شده است که آمریکا همچنان بر خواسته خود مبنی بر افزایش تعرفه ها تاکید دارد.

منبع: یورو نیوز

اخبار مرتبط:

تصمیم گیری آمریکا در مورد تعرفه مالیات


نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت