لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

مقالات

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۲/۰۷

تصمیم گیری آمریکا در مورد تعرفه مالیات

تصمیم گیری آمریکا در مورد تعرفه مالیات

آهن گنجی - به گزارش رویترز سه شنبه ترامپ در مورد روابط تجاری آمریکا و سایر کشورها تصمیم خواهد گرفت.

یک ماه قبل ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم از چین به ترتیب 25 و 10 درصد مالیات تعیین کرد در حالیکه موقتا اروپا، کانادا، مکزیک، آرژانتین برزیل، استرالیا و کره جنوبی از این مالیات معاف بودند. و معافیت آن ها تا 1 می (سه شنبه 11 اردیبهشت) بود.

کره جنوبی طی توافق با معاهده تجاری جدیدش با آمریکا که چند روز پیش حاصل شد، بطور دائم از این تعرفه معاف شد. مکزیک و کانادا نیز بخاطر توافقنامه توسعه تجارت با آمریکای شمالی می توانند به پیشبرد رایزنی های خود اطمینان داشته باشند.اما ادامه این معافیت برای سایر کشورها و بخصوص اروپا در سایه ای از ابهام قرار دارد. رئیس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون و صدر اعظم آلمان، آنجلا مرکل، جمعه گذشته در واشینگتن با ترامپ جلسه ای برگزار کردند.

در حالیکه قبل از این نشست یکی از مقامات آلمانی گفته بود" آنطور که پیداست باید از شروع ماه می، منتظر اعمال تعرفه های مالیاتی باشیم". کمیسیون اروپا نیز اعلام کرد که امریکا باید بدون هیچ شرط و شروطی این معافیت را تمدید کند. مشاور اقتصادی کاخ سفید ادعا کرده است که ترامپ خواستار کاهش مالیات واردات خودرو به اروپاست که رقم این واردات بیشتر از تعرفه واردات آمریکاست.

بعضی از منابع می گویند که کمیسیون اروپا، با در نظر گرفتن احتمال رد شدن پیشنهادشان از طرف آمریکا خواستار "پایان مذاکرات" شده است. اروپا هم می تواند بعنوان یک گزینه آلترناتیو پیشنهاد افزایش تعرفه واردات گوشت آمریکا را مطرح کند که در سال 2009 تعیین شده است. هرچندکه کمیسیون اروپا جمعه هفته گذشته اعلام کرد که این یک مسئله جداست و نمی توان به موارد دیگر ارتباط داد.

اگر اروپا شامل مالیات 6.4 میلیارد یورویی (7.7 میلیارد دلار) واردات آهن و آلومینیوم به آمریکا باشد، می توان آنرا بعنوان واکنش آمریکا به مالیات های اروپا در قبال واردات وسایل موتوری از آمریکا قلمداد کرد. (تعرفه مالیات واردات وسایل نقلیه موتوری از امریکا به اروپا، 2.8 میلیارد یورو است.)

رائول لیرینگ تحلیلگر تجاری ING معتقد است استراتژی اعمال فشار آمریکا برای گرفتن امتیازهای تجاری در مورد کره جنوبی و تا حدودی چین جواب داد اما امتناع اروپا از قبول پیشنهاد آمریکا می تواند باعث تحولات اقتصادی شود. میزان واردات تولید ناخالص اروپا از امریکا 2.6 درصد از کل تولیدات اروپاست، در حالیکه میزان واردات آمریکا از اروپا 2.2 از کل تولیدات آمریکا را شامل می شود. لیرینگ می گوید: " برخلاف چین، کره جنوبی، مکزیک و کانادا، اروپا در موضعی برابر با امریکا ایستاده است. و احتمالا تبدیل به یک جنگ تجاری در بالا بردن مالیات های طرفین خواهد شد. و امریکا هم تقریبا به اندازه اروپا زیان خواهد کرد. و بخاطر همین است که اروپا با موضع محکمی سخن می گوید." بنظر می رسد ریسک اقتصادی واکنش ترامپ شدید تر باشد کسی که به تعرفه مالیات واردات خودرو از اروپا اعتراض کرده بود.


نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت