لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

مقالات

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۲/۰۷

رشد تولید فولاد در خاورمیانه

رشد تولید فولاد در خاورمیانه

تازه ترین آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان می دهد که تولید فولاد خام در منطقه خاورمیانه در سه ماه نخست امسال با رشد 24.4 د رصدی روبرو شده است.

به گزارش پلاتز، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که تولید فولاد خام در خاورمیانه در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 28.7 درصد رشد داشته است.
این گزارش حاکی است، تولید فولاد خاورمیانه در سه ماه نخست امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 24.4 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش تولید فولاد خاورمیانه در ماه مارس به بیش از 3.3 میلیون تن رسیده و در سه ماه نخست امسال نیز از مرز 9.4 میلیون تن فراتر رفته است.

این در شرایطی است که تولید فولاد 64 کشور جهان که آمارهای خود را به انجمن جهانی فولاد اعلام کرده اند در ماه مارس با 4 درصد رشد به بیش از 148.3 میلیون تن رسیده است.

تولید جهانی فولاد نیز در سه ماه نخست امسال با 4.1 درصد افزایش نسبت به سال قبل به بیش از 426.6 میلیون تن رسیده است.

ایران بالاترین رشد تولید فولاد را در منطقه خاورمیانه داشته و تولید فولاد این کشور در ماه مارس با رشد 43.7 درصدی و در سه ماه نخست امسال نیز با افزایش 47 درصدی روبرو شده است.

برآوردها نشان می دهد که تولید فولاد ایران در ماه مارس به 2.4 میلیون تن و در سه ماه نخست 2018 میلادی به بیش از 6.8 میلیون تن رسیده است.

تولید فولاد آسیا نیز در سه ماه نخست امسال به 294.1 میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4.6 درصد رشد نشان می دهد. تولید فولاد آسیا در ماه مارس نیز با 4.3 درصد افزایش به 102.2 میلیون تن رسیده است.

تولید فولاد چین در سه ماه نخست امسال با 5.4 درصد رشد به بیش از 212.2 میلیون تن رسیده است.
تولید ماه مارس این کشور نیز با 4.5 درصد افزایش به 74 میلیون تن رسیده است.

تولید فولاد 28 کشور اتحادیه اروپا نیز با 0.9 درصد افزایش در سه ماه نخست امسال روبرو شده و تقریبا به 43.1 میلیون تن رسیده است. تولید فولاد اروپا در ماه مارس نیز با 0.5 درصد افزایش به 15.1 میلیون تن رسیده است.

تولید فولاد آمریکا نیز در ماه مارس با 5.3 درصد افزایش به 7.3 میلیون تن رسیده است. این رقم در سه ماه نخست امسال نیز با 2.2 درصد افزایش روبرو شده و به 20.7 میلیون تن بالغ گردیده است.

منبع: https://t.me/tahlilview

اخبار مرتبط: صادرات فولاد ایران به 9 میلیون تن رسید

تماس با ما


فولاد
نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت