لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

مقالات

تاریخ ارسال :۱۳۹۷/۰۲/۰۴

گرانی میلگرد در بازار داخلی چین

گرانی میلگرد در بازار داخلی چین

آهن گنجی - امروز (24 آپریل) قیمت میلگرد در بازار داخلی چین رشد زیادی داشت در حالیکه استقبال چندانی هم نشد.

هر تن میلگرد در بورس داخلی شانگهای بین 615.2 تا 621.5 دلار و در بورس پکن بین 593 تا 597.8 قیمت گذاری شد. که انتظار می رود این روند صعودی قیمت میلگرد هر چند با شدت کمتر در روزهای آتی نیز ادامه داشته باشد. اما تقاضا بدلیل افزایش قیمت بسیار کاهش یافته است و خریداران دست نگه داشته اند تا بلکه در روزهای آینده این نرخ فروکش کند.

اما اوضاع در بازار خارجی و صادرات چین متفاوت بود متال بولتن، شاخص قیمت فوب هر تن میلگرد چین را با کاهش 2.30 دلاری، 539.58 دلار اعلام کرد. که سفارشات در محدوده 550 الی 570 دلار بود. یکی از تولیدکنندگان شمال شرق چین هیچ سفارشی را بدلیل پایین بودن پیشنهادها، نپذیرفت و تولیدکننده دیگری در شمال چین نیز سفارشات را یک هفته به تعویق انداخت تا بلکه خریداران قیمت بهتری ارائه دهند.

قیمت فزاینده میلگرد در بازار چین خریداران را وادار به عقب نشینی کرده که محتاطانه در انتظار بهبود اوضاع بازار از خرید دست نگهداشته اند. و حتی خریدارانی که نیاز ضروری دارند، به نرخ روال گذشته، پیشنهاداتی در محدوده 530-540 دلار ارائه کردند. که با این وصف بنظر می رسد چینی ها به همین منوال از خرید میلگرد امتناع کنند. سهامداران نیز امیدی به کم شدن این فاصله عمیق، بین نرخ عرضه و تقاضا ندارند.

یکی از صادرکننده های چین به متال بولتن گفت: چینی ها در داخل قیمت را بالا برده اند زیرا در بازار جهانی، تامین کننده های جایگزین، در حال کاهش قیمت های خود هستند. و افزایش قیمت در صادرات چاره ساز بنظر نمی رسد.

میلگرد های ماه اکتبر نیز امروز با متوسط قیمت 565 دلار (3562 یوان) فروخته شدند که 2.85 دلار بالاتر از قیمت دیروز (دوشنبه 23 آپریل) بود


نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت