لیست قیمت انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی
پرداخت آنلاین

مقالات

تاریخ ارسال :۱۳۹۸/۰۵/۲۶

وضعیت بازار جهانی فلزات در چهارشنبه 23 مرداد

وضعیت بازار جهانی فلزات در چهارشنبه 23 مرداد

قیمت روی بورس معاملات شانگهای در میان کاهش تنش های تجاری ایالات متحده و چین 0.7 % افزایش یافته ؛ تضعیف نیکل و آلومینیوم

ممنوعیت برای نیکل و آلومینیوم، قیمت فلزات اساسی در بورس معاملات آتی شانگهای در صبح روز چهارشنبه 14 آگوست، با نشانه هایی از کاهش تنش های تجاری میان چین و ایالات متحده باعث تحریک بازار شد.

ترامپ در روز سه شنبه به صورت غیر منتظره از تاخیر در اجرای تعرفه 10 درصدی تعدادی از کالاهای چینی تا 15 دسامبر خبر داد و باعث امیدواری برای معامله تجاری بین دو کشور شد.

هِیدن دیمِز، اقتصاد دان بخش پژوهش گروه بانکی استرالیا و نیوزلند گفت: این اطلاعیه پس از باز شدن ارتباطات میان ایالات متحده و چین صورت گرفت، با بیان اینکه وی با دولت او تماس تلفنی برقرار کرده است و فکر میکند که پکن می خواهد کار بزرگی در تجارت انجام دهد.

این تحولات مثبت توسط بازارها دریافت شد ، بازار را تحریک کرد و منجر به استحکام در دارایی های ریسک پذیر ، از جمله فلزات اساسی شد.

با بهره گیری از پس زمینه مثبت و بازتاب مقاومت در بورس فلزات لندن در روز سه شنبه، فلز روی بزرگترین دست آورد فلزات پایه بورس معاملات شانگهای صبح چهارشنبه بود.

بیشترین معامله فلز گالوانیزه در ماه اکتبر در بورس معاملات شانگهای (SHFE) به 18850 یوان (2،671 دلار) در هر تن افزایش یافت که در مقایسه با روز سه شنبه که 18725 یوان در هر تن با 125 یوان بود، 0.7% افزایش یافته است.

بجز نیکل و آلومینیوم بقیه مجموعه دارای سود های حاشیه ای هستند، مس در ماه اکتبر (0.6٪) ، سرب در ماه سپتامبر (0.3٪) ، قلع در ماه سپتامبر (7/0٪).

اما قراردادهای نیکل و آلومینیوم در ماه اکتبر به ترتیب 0.4٪ و 1.3٪ کاهش یافت؛ قیمت روی نیز از پس زمینه بنیادی مثبت بهره مند شد.

گروه مطالعات بین المللی سرب و روی  (ILZSG) گزارش داد که كسري روی در 5 ماه اول سال 2019 به 123000 تن رسیده است كه به طور قابل توجهی بیشتر از کسری سال گذشته یعنی 103،000 تن است.

اندی فاریدا ، تحلیلگر تحقیقات Fastmarkets گفت: "این کسری با وجود کاهش 0.6٪ در مصرف جهانی ظاهر شد و همچنان منعکس کننده چالش های طرف عرضه برای فلز روی است."

سایر نکات برجسته

نیکل با عقب نشینی پس از قدرت اخیر خود، صبح چهارشنبه بدترین عملکرد در بین همتایان خود را در بورس معاملات شانگهای (SHFE) به نمایش گذاشت.

بیشترین فلزات معامله شده در قرارداد ماه اکتبر به 122750 یوان در هر تن رسید و در روز چهارشنبه ساعت 9.15 صبح به وقت شانگهای، نسبت به روز سه شنبه که 124370 یوان در هر تن بود، 1620 یوان در هر تن کاهش یافت.

شاخص دلار که قدرت دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای خارجی را نشان می دهد ، در ساعت 9.15 صبح به وقت شانگهای 0.05 درصد کاهش یافت.

طبق داده های اروپایی ها در روز سه شنبه ، شاخص درآمدهای جولای و آگوست انگلیس به طور میانگین در سه ماهه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مطابق با انتظارات بود و 3.7 درصد افزایش یافت ، در حالی که تعداد مدعیان این کشور در جولای و آگوست، از 31400 در گذشته به 28،000 سقوط کرد.

علاوه بر این ، نرخ بیکاری انگلیس در مدت مشابه اندکی بالاتر، یعنی 3.9% نسبت به 3.8٪ در گذشته بود.

در داده های ایالات متحده در روز سه شنبه ، شاخص بهای مصرف کننده کشور (CPI) ماهانه برای دوره جولای-آگوست مطابق با انتظارات 0.3٪ بود ، در حالی که CPI اصلی آن در مدت مشابه 0.3٪ تعیین شده بود و از سطح مورد انتظار 0.2٪ عبور می کرد.

در داده های روز چهارشنبه ، سرمایه گذاری دارایی های ثابت سال به روز در چین با رشد 5.7 درصدی در سال گذشته ، کمتر از پیش بینی 5.9٪ و 5.8٪ قبلی بود. رشد تولید صنعتی این کشور در مقایسه با پیش بینی 6.0٪ و 6.3٪ قبلی در ماه ژوئیه نسبت به سال گذشته به 4.8٪ کاهش یافته است.

سپس ، نسخه ای از جمله تولید ناخالص داخلی (GDP) آلمان منتشر شد. شاخص CPI و ورودی قیمت تولیدکننده؛ تغییر فلش اشتغال اتحادیه اروپا، تولید ناخالص داخلی و تولید صنعتی و قیمت واردات ایالات متحده قابل توجه است.

 

نظرات کاربران

    برای گذاشتن نظر لطفا لاگین کنید. ورود به سایت